Fincandaki inatçı çay ve kahve kalıntıları iyi yıkamanıza rağmen leke olarak kalabilir. Bu gibi leke sorunlarına karşı şip şak halledebileceğiniz yöntemleri sizler için derledik. Peki, fincanlardaki çay ve kahve lekeleri nasıl çıkar? Çay ve kahve lekelerini çıkarmanın kolay yolu nelerdir? İşte, çay ve kahve lekelerini çıkarmak için pratik çözüm önerileri…

Evde ya da iş yerlerinde yaşanan sorunlardan birisi beyaz ve benzeri şeffaf yapılı bazı fincan bardaklarının yapısından dolayı çay ve kahve leke izlerini tutmasıdır. Düzenli ve anında müdahale edilmediği taktirde, lekelerin zamanla daha da çok yerleşmesi olası bir durum olabilir. Peki, fincanlardaki çay ve kahve lekeleri nasıl çıkar? Çay ve kahve lekelerini çıkarmanın kolay yolu nelerdir? İşte, çay ve kahve lekelerini çıkarmak için pratik çözüm önerileri…

ÇAY VE KAHVE LEKESİ NASIL ÇIKAR?

Kaynamış suyu lekeli fincanınıza boşaltınız. İçerisine limon suyu sıkınız ve 5 dakika bekleterek kullanılmayan diş fırçası ile içini temizleyiniz.

Kaynamış suyun içerisine 1 tatlı kaşığı karbonat atınız. 5 dakika kadar bekletiniz. Sert uçlu bir diş fırçası ile temizleyiniz.

Kaynamış suyu fincanın içine doldurunuz. İçerisine elma sirkesi veya beyaz sirke damlatınız.( 1 yemek kaşığı kadar) Diş fırçası veya sünger ile temizleyiniz.

Çamaşır suyunu hafif sulandırıp fincanın lekeli kısımlarına diş fırçası yardımıyla bulaşmasını sağlayınız. 5 dakika beklettikten sonra iyice durulayınız.

Fincanınızda leke kalmasını istemiyorsanız, çayınızı veya kahvenizi içtikten sonra bardağın içine kaynar su koyup bekletiniz.

Yorum

Daha yeni Daha eski