Beyaz eşya alışverişi yaparken, önem verilmesi gereken birçok nokta bulunur. Bunlar arasında; kullanışlı olması, dekorasyon uyumu ve teknik özellikleri bulunur. Bu özellikler her beyaz eşya için geçerlidir. Ancak son dönemin trend beyaz eşya ürünlerinden olan kurutma makineleri için; performans gücü ve hacim alanları gibi daha pek çok konu önem arz eder. Sizler için 2019 yılının en iyi ve en kullanışlı kurutma makinesi modellerini ve bir kurutma makinesi alırken dikkat edilmesi gerekenleri derledik. Detaylar haberimizde.

Bir evin en elzem ihtiyaçlarından biri artık çamaşır makineleri olduğu kadar kurutma makineleridir de. Günümüzde çamaşır makineleriyle birlikte üretilse de, kurutma makineleri tek başına hem iç hazneleri hem de özellikleriyle çamaşır temizliği için lazım olan bir beyaz eşyadır. Hem kurutma konusundaki başarısı hem de zamandan kazandırması, bir ev kadını için bulunmaz nimettir. Peki her kurutma makinesi bu konularda başarılı mıdır? İster yeni bir ev dizin ister beyaz eşyalarınızı yenileyin; bir kurutma makinesi satın alırken hep aynı noktalara önem vermeniz gerekir. Makinenin sahip oldukları özellikler ve satın alırken dikkat edilmesi gerekenler. Bununla birlikte, en iyi kurutma makinesinin hangisi olduğunu bilmek ve içerisinde bulunduğunuz sezonun kurutma makinesi modelleri ve fiyat aralıkları… Bu içeriğimiz içerisinde; hem 2019 kurutma makinesi modellerine ve fiyat aralıklarına hem de bir kurutma makinesi satın alırken nelere dikkat edilmesi gerektiği noktalarına yer veriyoruz. En iyi kurutma makinesi hangisidir? Arçelik, Vestel, Bosch, Siemens ve Beko, tüketicilerine nasıl kurutma makineleri sunuyor? Bir kurutma makinesinin sahip olması gereken temel özellikler nelerdir? Tüm bu soruların yanıtı için, haberimize daha yakından bakalım:

KURUTMA MAKİNESİ ÖZELLİKLERİ

Kurutma makineleri, kendi içerisinde 2’ye ayrılır. Bunlar kurutma makinesi ve yıkamalı kurutma makineleridir. Yıkamalı kurutma makineleri adı üzerinde aynı zamanda yıkama özelliğine sahiptir. Ancak bu makineler, sadece kurutma özelliğine sahip makinelerine oranla daha iyi bir sonuç vermez. Bu nedenle sadece kurutma özellikli makine en doğru tercih olacaktır.

Bu makineler için en önemli özellik, program sayılarıdır. Bazı makinelerin program sayısı 12, bazılarınınsa 16 oluyor. Bir makine alırken, bu özelliğe özellikle dikkat etmelisiniz. Bunun dışında makineler için en önemli özellik, kırışıklık gidermedir. Kadınlar için en önemli işlerden biri olan ütüden kurtaran bu özellik, her makinede bulunmaz. Bu özellik sayesinde çamaşırlarınız, kırışıksız bir şekilde makineden çıkmış olur.

2019 KURUTMA MAKİNESİ MODELLERİ

ARÇELİK: 2.613 TL – 1.679 TL

BOSCH: 3.999 TL – 4.079 TL

VESTEL: 2.549 TL – 2.749 TL

BEKO: 3.012 TL – 3.899 TL

SIEMENS: 7.555 TL – 8.140 TL

Yorum

Daha yeni Daha eski