Kim Milyoner Olmak İster’de İstiklal Marşı sorusuyla 1 milyon TL’nin sahibi olan Arda Ayten, hem hayat hikayesi hem de parayı nasıl kullanacağı konusunda merak uyandırdı. Ancak Ayten’in 1. olmasına rağmen milyoner olamayacağı öğrenildi. Ayten ise bir akşamda ortaya çıkan yabancı arkadaş ve akrabalarından şikayetçi.

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında elde ettiği 1 Milyon TL’lik ödülle ülke gündemine yerleşen Arda Ayten, bir gecede ortaya çıkan akraba ve arkadaşlarından şikayetçi. Ayten, hiç tanımadığı akraba ve arkadaşlarının olduğunu şu sözlerle belirtti:

“Tanımadığım meğer ne çok akrabam ve arkadaşım varmış. Milyoner olduktan sonra hepsi beni hatırladı. Ama ben onların hiçbirini hatırlamadım. Milyoner olduğumu öğrenince mantar gibi bir gecede ortaya çıktılar.” 

ARDA AYTEN KAZANDIĞI PARAYI NE YAPACAK?

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında 1 milyonluk soruyu açtırıp kazanan ve sosyal medyanın gündemine oturan Arda Ayten, kazandığı parayı ne yapacağı ve kim olduğu konusunda merak uyandırdı. Ayten, kazandığı parayı kitap ve dil eğitimi için alacağını açıkladı. Ancak Ayten’in belirli sebeplerden dolayı 1 milyon TL’ye sahip olamayacağı belirtildi.

Ayten, parasını nasıl harcayacağı sorusuna, “Gelecek yaz, öğrenebildiğim kadar dil öğreneceğim, kitaplarımın hepsini kendim basacağım ve bir öğrenci olarak öleceğim. Yarışmadan önceki gelirlerimle belli başlı sayıda kitap okumuştum, şimdi 1 milyon lirayı düşününce 50 bine yakın kitap alabilirim. Bu ömrüm boyunca okuyamacağım bir sayı. İlk günlüğümü yazacağım.” açıklamasını yaptı.

Ayten, Veraset ve İntikal Vergisi kuralları gereğince, parasının % 10’luk bir kısmını alamayacak. Ayten bu sebeple 900 Bin TL alabilecek.

Ayten’in takipçi sayısı ise bir gecede 2’ye katlandı. Ayten sosyal medyadan da ilk paylaşımını yaptı.

İŞTE O İLK PAYLAŞIM;

ARDA AYTEN TAKİPÇİ SAYISI;

ARDA AYTEN KİMDİR?

Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi olan Ayten,henüz 19 yaşında. Genç adam, “Param olmadığı için senede sadece 150 kitap okuyabiliyorum.” sözleri ile büyük dikkat toplamıştı.

Şimdiye kadar 4 kitap yazan Ayten’in anne ve babası ise ayrı. 

GÜNÜN ÖNE ÇIKAN MAGAZİN HABERLERİ

Yorum

Daha yeni Daha eski