Bireyde duygu karışıklığı hissi uyandıran ve özellikle günümüzde oldukça sık görülmeye başlanan anksiyete hastalığı, yaşamımızın birçok noktasında oldukça önemli etkiler taşıyor. Ev dekorasyonu da bu önemli noktalardan biri. Peki anksiyete hastaları için nasıl evlerde nasıl bir dekorasyon yapılmalı? Anksiyete hastalarına yönelik nasıl bir dekorasyon adımı atılmalı? Anksiyete bozukluğu nedir? Anksiyete hastalarına özel dekorasyon önerileri, tüm detaylarıyla haberimiz içerisinde.

Günümüzün en belirgin ve yaygın hastalıklarından biri olan anksiyete bozukluğu, ev dekorasyonu konusunda oldukça önem teşkil ediyor. Pek önemsenmese de anksiyete bozukluğuna sahip olan insanlar, alelade hazırlanmış bir ev dekorasyonunda rahatlıkla ikamet edemezler. Onlar için özel bir ev dekorasyonu yapılması gerekir. Bu doğru dekorasyonu uygulamak için, anksiyete bozukluğunun tam olarak ne olduğunu bilmeniz gerekir. Bu içeriğimizde hem anksiyete bozukluğunun ne olduğuna hem de anksiyete bozukluğu için gerekli olan ev dekorasyonu önerilerine yer verdik. İlaçlar dışında, bu hastalığa sahip olanların yaşamını kolaylaştıracak detaylar, sizlere önereceğimiz ev dekorasyonunda mevcut. Evini hastalıklarına iyi gelecek yönde dekore eden kişiler, böylelikle evlerinde bulundukları dönemde zorluk çekmeyeceklerdir. Ama öncelikle anksiyete hastalığının tam olarak ne olduğuna yakından bir bakalım:

ANKSİYETE HASTALIĞI NEDİR?

Anksiyete, tam olarak kelime karşılığıyla; insanda, panik duygusu oluşturan bir kaygı bozukluğudur. Bu bozukluk, kişilere yaşamları boyunca her şeyden korku ve tedirginlik duyma hissi uyandırır. Nitekim korku, olay geçtikten sonra dahi devam eder. Bu hastalığa sahip olanlar için uygun dekorasyon önerileri ise şöyledir:

ANKSİYETE HASTALARI İÇİN DEKORASYON ÖNERİLERİ

Anksiyete hastaları için en önemli nokta karanlıktır. Bu sebeple, kullanacakları gece lambaları muhakkak himalaya tuzu ile yapılı olmalıdır. Çünkü bu tuzun, negatif enerjiyi toplama özelliği bulunur. Aynı şekilde kaya tuzlarını da banyolarınızda bulundurmayı ihmal etmeyin. Böylelikle, negatif etkilerden bütünüyle arınmış olursunuz.

Çiçeklerin taze kokusu, bulunduğu ortama yayılır ve pozitif enerjinin etrafı sarmasını sağlar. Bu nedenle, bu bozukluğa sahip olanlar ev içerisinde bolca taze çiçek bulundurmaya özen göstermeli. Eviniz içerisinde de lavanta ve gül yağı kokularını bulundurmalı.

Karanlıktan uzak bir ortam öncelikleri olmalı diye belirtmiştik. Perdelerin arası olabildiğince açık ve aydınlık tutulmalı ki, evler gün ışığından beslenebilsin.

Aynı şey ev dekorasyonunda da uygulanmalı. Duvarlar olabildiğince açık tonda bırakılmalı. Eşyaları dekore ederken de geniş alanlar kullanılmalı.

Yorum

Daha yeni Daha eski