Türkiye’de sinema salonlarında bu hafta birbirinden ilginç konulu yerli ve yabancı olmak üzere çeşitli filmler beyazperdede izleyicileriyle buluşacak. Merakla beklenen filmler listesine bu hafta birbirinden ilgi çekici yeni filmler eklendi. İşte, sinemasevenleri mutlu edecek bu hafta vizyona girecek olan filmler…

Türkiye’deki sinema salonlarında bu hafta 1’i yerli 4 film vizyona giriyor. Merakla beklenen film listeleri sinemaseverler için beyaz perdeye yansıyacak. Birbirinden farklı konu anlatımlarıyla izleyicileri perdeye kilitleyecek bu filmler 2019 yaz aylarına damga vuran filmler arasında olacak. Bu hafta vizyona yeni filmleri sizler için listeledik. İşte, sinemaseverlerin vizyona girmesini merakla beklediği, bu hafta vizyona girecek olan birbirinden ilginç film listeleri…

 VİZYONDAKİ FİLMLER

Adrian Grunberg’in yönetmenliğini ele aldığı Rambo, günlerini beladan uzak geçirmeye çalışan eski askeri anlatmaktadır. Arizona’da bir çiftlikte de yaşasa eski asker John Rambo, aksiyondan uzak kalamayacaktır. Bir parti için Meksika sınırını geçen ve kaybolan gençleri aramaya koyulan Rambo, insan kaçakçılığı ile geçinen Meksikalı bir çete ile tabi ki tek başına savaşacaktır. 

Bağlılık Aslı filmi, anne olduktan sonra başkalaşan, ağırlaşan, kendi annesinin izlerinden kurtulmaya çalışan bir kadının garip hallerini beyazperdeye taşıyor. Kübra Kip, Ece Yüksel, Almina Kavcı ve Umut Kurt filmin oyuncu kadrosunda.

Annem filminde; Özge Gürel yaşadığı köyden bir an önce ayrılmak isteyen ve annesinden utanan genç bir kız; Sumru Yavrucuk ise kızının istikbali için yıkılmadan mücadele etmeye çalışan anne rolünde sinemaseverlerle buluşuyor.

Yıldızlara Doğru filmi, Astronot Roy McBride’ın, dünyayı yok edebilecek tehlikeli unsurları keşfetmesiyle beyazperdede. Başrolde ünlü oyuncu Brad Pitt ve Liv Tyler var.

Bir cezaevinde çalışan Zakir’in kontrol ettiği mektupların arasında bir fotoğrafta görüp aşık olduğu Selma’ya gönlünü kaptırmasını konu alan Görülmüştür filminin oyuncu kadrosunda,Berkay Ateş, Saadet Işıl Aksoy, İpek Türktan Kaynak, Erdem Şenocak ve Ercan Kesal yer alıyor.

Türkiye’nin gözde komedyenleri arasında gösterilen Alper Kul, Büşra Pekin, Korhan Herduran ve Ferdi Sancar, Fırıncının Karısı ile vizyonda. Bildiğimiz, gördüğümüz, ezberlediğimiz yerden. Maço bir koca olan Mustafa’daki köklü değişikliğin nedenini erkek kardeşi ile çözmeye çalışan Ferdane’nin macerasını Murat Onbul yönetiyor.

Vox Lux geçtiğimiz yılın konuşulan filmi. Natalie Portman’ın canlandırdığı pop şarkıcısı Celeste’nin yaşamına odaklanan film, 1999’dan başlayıp günümüze kadar uzanan bir zamanda yaşanan önemli kültürel anları da şarkıcının penceresinden seyirciye aktarıyor.

Jill Culton ve Todd Wilderman’ın yönetmen koltuğunu paylaştığı Yeti Efsanesi animasyon filmi ile ekranlarda. Yeti ile tanışan genç Yi ve arkadaşlarının Şangay sokaklarından Himalaya’nın zirvelerine kadar uzanan macerasını anlatıyor.

Göbeklerinin yardımıyla suçluları yere deviren, vücutlarındaki yağı enerjiye çeviren, iki şişman ajanın başına gelenleri anlatan Şişman Harekat komedi filminin yönetmen koltuğuna Bei-Er Bao otururken başrolü Zhang Wen paylaşıyor. 

Saka Kuşu filmi, annesiyle birlikte bir sanat müzesini ziyaret ederken meydana gelen bombalı terör saldırısında sağ kurtulan ancak bu olay sonucunda annesini kaybeden Theodore Decker’in yaşamını konu alıyor. 

Helena Zengel’in muazzam bir performans gösterdiği filmi Nora Fingscheidt yönetiyor. Almanya’nın da Oscar adayı olarak seçilen Oyunbozan filminde; kıyafetleri pembe, ruhu ise kararmış, dokuz yaşındaki Benni’nin anlaşılır ama anlayışla karşılanmayan öfkesinin hikayesini beyazperdeye aktarıyor.

Kayhan Başoğlu’nun yönetmen koltuğuna oturduğu, Sir-Ayet 2, lanetli bir servete konduktan sonra ölen bir adamın mezarını soyan iki arkadaşın başından geçenleri anlatıyor. Üzeyir Ulus, Mehmet Aras, Arzu Suriçi Kireççi oyuncu kadrosunda yer alıyor.

Yorum

Daha yeni Daha eski