Türkiyenin yeni gözde blog sitesi. MYTURKNET.COM -

Son dakika, fragman, magazin, biyografi, dizi ve güncel bilgiler.

Kapat

Süleyman Turan son yolculuğuna uğurlandı

Anasayfa
Kültür Sanat Süleyman Turan son yolculuğuna uğurlandı
suleyman turan son yolculuguna ugurlandi 64703 - Süleyman Turan son yolculuğuna uğurlandı
Trendyol
Trendyol

Ömercan ALTAY / İstanbul

’ın efsane ismi Süleyman Turan, 83 yaşında geçirdiği kalp krizi sonucu hayata gözlerini yumdu. Turan’ın 3 önce hayatını kaybettiği belirlendi. ’dan ‘esas oğlan’ın en iyi dostu olarak onlarca filmde rol alan duayen oyuncu için bugün Üsküdar Şakirin Camii’nde tören düzenlendi.

9bec23be 6e35 45d1 9818 67c178b7f006 660x495 - Süleyman Turan son yolculuğuna uğurlandı

Fotoğraflar: Aytaç Akyurt

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Kadıköy Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, Gürsel Tekin, Berhan Şimşek, sanatçılar Ediz Hun, Menderes Samancılar, Kerem Alışık, Serdar Gökhan, İlyas Salman, Mustafa Alabora, Orhan Gencebay, Nuri Alço gibi isimler de Turan’ın son yolculuğunda hazır bulundu.

‘TÜRK SİNEMASI EFSANESİNİ KAYBETTİ’

CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu, toplumun ciddi bir entelektüelini kaybettiğini dile getirerek, “Hepimiz adına büyük bir kayıp. Biz düşüncelerini, yaptıklarını bundan sonra topluma anlatarak ve hatırlatarak fiziksel olarak olarak eksikliğini kapatmaya çalışacağız. Işıklar içinde uyusun” açıklamasını yaptı.

Nuri Alço, Turan ile ilgili, “Türk sineması yaşayan bir efsanesini kaybetti. Beklenmedik ölümler insanı tabii ki üzüyor” dedi. Mustafa Alabora ise “Türk sineması efsane bir ismini kaybetti. Süleyman egosuz bir adamdı. Sadece bir filmde oynamak nasip oldu. Ne zaman görüşsek, onunla sohbet etmekten çok mutlu olurdum” açıklamasını yaptı. Kadir İnanır ise Turan ile ilgili şu ifadeleri kullandı: “Süleyman Yeşilçam için eşsiz bir insandı. Bir değeri kaybettik. Elbet herkes vefat edecek. Birgün benim için de bu camiiye gelirseniz sevinirim.”

Turan, kılınan öğle namazına müteakip, Karacaahmet Mezarlığı’na defnedildi.

kaftancioglu 660x495 - Süleyman Turan son yolculuğuna uğurlandı

suleyman turan son yolculuk 660x495 - Süleyman Turan son yolculuğuna uğurlandı
ilyas salman 660x495 - Süleyman Turan son yolculuğuna uğurlandı
kadir inanir 660x495 - Süleyman Turan son yolculuğuna uğurlandı

Trendyol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.