Evlerimiz için birbirinden farklı ev dekorasyonu fikirlerini uygularken, bu fikirlerin uygulama kısmına fazla önem vermeyiz. Bu açıdan baktığımızda, uygulayabileceğiniz birçok pratik ev dekorasyonu fikri bulunuyor. Peki bu fikirler nasıl uygulanabilir? Bu fikirleri kaç adımda tamamlayabilirsiniz? Sizler için her dönemde uygulayabileceğiniz pratik ev dekorasyonu fikirlerini derledik.

Dekorasyon, bir ev için en önemli şeydir. Evi temiz ve düzenli tutmak, aynı zamanda aile ortamında da dengeyi oluşturur. Peki dağınık bir evi düzene sokmak için ne tarz dekorasyonlar uygulamak gerekir? Bu sorunun yanıtı aslında oldukça basit. Biz sizler için; bu sorunun yanıtını, 4 başlık içerisinde irdeledik. Eğer bunları uygularsanız, evinizde istediğiniz düzeni rahatlıkla oluşturabilirsiniz. Bu dekorasyonlar aynı zamanda, pratik bir ev dekorasyonu oluşturmanızı da sağlayacaktır. Çok az bir süre zarfında, evinizde istediğiniz dekorasyonu uygulamanız mümkün olacaktır. Gereksiz eşyalardan kurtulmak ve ihtiyacınız olanları göz önünde bulundurmak temeline dayanan bu dekorasyon fikirleri, düzenli bir ev isteyenler için en uygun önerilerden olacaktır. Öyleyse şimdi; düzenli bir ev dekorasyonu oluşturmanızı sağlayacak pratik ev dekorasyonu fikirlerine yakından bakalım:

PRATİK EV DEKORASYONU FİKİRLERİ

1 – KULLAN AT ÜRÜNLERİ

Gerekli ürünler dışında, evinizin dekorasyonunda kullan at tarzı ürünleri deneyin. Dolaplarınızı ardiyelerle doldurmaktan vazgeçin. İhtiyacınız olan ürünler daima gözünüzün önünde olsun. Bu dekorasyonu uygulamak, zaman bakımından oldukça kısadır. Çünkü gerekli olanı en iyi siz bilirsiniz.

2 – SADELİK

Sade ve düzenli bir stil tercih edin. Sadelik, sizleri göz yorulmasından uzaklaştırır. Böylece daha ferah ve geniş bir odaya kavuşmuş olursunuz.

3 – DÖNEMLİK ÜRÜNLER

Sadece belirli dönemlerde kullanılan belli başlı ürünler için olduğundan fazla alışveriş yapmayın. Kullandıklarınızı da ihtiyacınız bittiği anda ortadan kaldırın.

4 – DÜZENLİ RAF VE ASKILAR

Eşyalarınızı, giysilerinizi düzenli ve tek parça halinde asıp dizin. Elinizi koyduğunuz gibi bulabilmiş olun. Ve son olarak; alacağınız yeni dekorasyon parçaları, mobilyalar ve aksesuarlar sezonun trendlerinden oluşsun.

ÇİÇEK DEKORASYONU YAPARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Çiçek dekorasyonu yaparken bilmeniz gereken en önemli şey; seçeceğiniz çiçeğin mevsime uygun olup olmadığıdır. Bununla birlikte; çiçek yapraklarının renginin oda dekorasyon stiline ve rengine, anlamının ve özelliklerinin de, oda içerisinde kullanılan renklerin anlamına yakın/uyumlu olması gerekir.

Yorum

Daha yeni Daha eski