Kapat

Kuzey Yıldızı-İlk Aşk dizisinin konusu nedir, oyuncu kadrosunda kimler var?

Anasayfa
Dizi Kuzey Yıldızı-İlk Aşk dizisinin konusu nedir, oyuncu kadrosunda kimler var?
kuzey y ld z lk a k dizisinin konusu nedir oyuncu kadrosunda kimler var yQxBewI6 - Kuzey Yıldızı-İlk Aşk dizisinin konusu nedir, oyuncu kadrosunda kimler var?

 Kuzey Yıldızı-İlk Aşk’ın başrollerini Aslıhan Güner ve İsmail Demirci paylaşırken, seride Toygan Avanoğlu, Cezmi Baskın, Zeynep Kankonde, Hüseyin Soysalan, Uğur Demirpehlivan üzere birçok başarılı isim de rol alıyor.

14 Eylül Cumartesi izleyicileriyle buluşacak olan Kuzey Yıldızı Birinci Aşk’ın fragmanı yayınlandı. Karısının kendisini aldattığını ve tüm parayı alıp kaçtığını öğrenen Kuzey’in (İsmail Demirci) kızlarıyla birlikte köyüne geri döndüğü heyecan dolu tanıtımda, Kuzey’in geldiğini öğrenen Yıldız’ın (Aslıhan Güner) reaksiyonu sert oluyor. Yıldız’ın yıllar evvel kendisini terk eden Kuzey’e öfkesi dinmezken, ikilinin atışmaları sefalı anlara sahne oluyor. Kızlarıyla birlikte köyüne geri dönen Kuzey’e neler olacağı ise merakla bekleniyor. 

 

Kuzey Yıldızı Birinci Aşk’ın 1. Kısmında neler olacak?

Kuzey’in tek bir lafıyla bu alev ya sönecek ya da tüm Karadeniz’i yakacak bir yangına dönüşecektir. Herşey, Kuzey’in iki dudağının arasındadır.

Kuzey’le Yıldız; bir köprünün üstündeki iki inatçı keçi, birebir denizin iki hırçın dalgasıdır. Yıldız, Kuzey’i, kendini bildi bileli sevmektedir. Ondan diğerini gözü görmemiştir. Yıldızla sözlenip üniversite okumaya İstanbul’a gittiğinde öbür bir hatuna aşık olup evlenmiş, üç evlat sahibi olmuştur olmasına lakin Yıldız’a yaşattığını tam yirmi sene sonra yaşamış, terk edilmiş; üstelik dolandırılıp sıfır noktasına gelmiştir. Kuzey, yıllar evvel binbir umutla geldiği ve hayallerini, en şık günlerini yaşadığı kenti, üç kızıyla birlikte terk edip memleketine dönmeye karar verir. Kızlarıyla birlikte kendisini doğduğu topraklara kabul ettirecek, ettiremese de gitmeyecek, orda kalacaktır. Fakat Yıldız, onu geldiği yana göndermeye, onu döndüğüne pişman etmeye yeminlidir. İşin içine bir de; biri genç kadınlığın eşiğinde, biri ergenliğin doruklarında, başkası de evlat yaşta üç tane kız evladı ve Kuzey yüzünden birbirine düşman olmuş iki aile eklenince hikayeler denetim edilemez bir hal alır. Kuzey’i ne kendi ailesi, ne de gayrı köylüler kabul etmemektedir. Yıldız da bulduğu her fırsatta Karadeniz’i Kuzey’e dar etmektedir. Yıldız ne yaparsa yapsın, dövse de sövse de hıncını alamaz. İçindeki küllenmek bilmeyen öfke, daha da alevlenmiştir. Kuzey’in tek bir lafıyla bu alev ya sönecek ya da tüm Karadeniz’i yakacak bir yangına dönüşecektir. Herşey, Kuzey’in iki dudağının arasındadır.

KUZEY YILDIZI BIRINCI AŞK SERISININ OYUNCULARI KİMLER?

‘Kuzey Yıldızı’nda başrolleri Aslıhan Güner ile İsmail Demirci paylaşırken Toygan Avanoğlu, Cezmi Baskın, Zeynep Kankonde, Hüseyin Soysalan ve Uğur Demirpehlivan romantik, komik ve macera dolu ‘Kuzey’ ile ‘Yıldız’ın aşk hikâyesinin vesair kahramanları.

‘Kuzey’ ile ‘Yıldız’; bir köprünün üstündeki iki inatçı keçi, tıpkı denizin iki hırçın dalgasıdır. ‘Yıldız’, ‘Kuzey’i, kendini bildi bileli sevmektedir. Ondan gayrısını gözü görmemiştir. Aileler de birbirinin can dostu olduğundan ‘Kuzey’le ‘Yıldız’a ivedilikle birer laf yüzüğü takılır. Amma ve lakin, ‘Kuzey’, üniversite okumak için İstanbul’a gittiğinde tüm laflarını unutur, yeni aşklara yelken açar. Bu durum, ailesi ve ‘Yıldız’ tarafından öğrenildiğinde ise, ‘Kuzey’, kendi ailesi dahil köydeki herkes tarafından aforoz edilir. Artık ‘Kuzey’in ne bir memleketi, ne de bir ailesi vardır. ‘Yıldız’, ‘Kuzey’ini, göğünü ayakta tutan direğini, bildiği tek yanını kaybetmiş, kalbine çakılan bir kazıkla öylece kalakalmış, bunun acısını, bir an olsun unutmamıştır.

‘Kuzey’, âşık olduğu bayanla evlenmiş, üç evlat sahibi olmuştur lakin ‘Yıldız’a yaşattığını tam yirmi sene sonra yaşamış, terk edilmiş; üstelik dolandırılıp sıfır noktasına gelmiştir. ‘Kuzey’, yıllar evvel binbir umutla geldiği ve hayallerini, en şık günlerini yaşadığı kenti, üç kızıyla birlikte terk edip memleketine dönmeye karar verir. Kızlarıyla birlikte kendisini doğduğu topraklara kabul ettirecek, ettiremese de gitmeyecek, orada kalacaktır. Lakin ‘Yıldız’, onu geldiği mekana göndermeye, onu döndüğüne pişman etmeye yeminlidir. İşin içine bir de biri genç kadınlığın eşiğinde, biri ergenliğin doruklarında, başkası de evlat yaşta üç tane kız evladı ve ‘Kuzey’ yüzünden birbirine düşman olmuş iki aile eklenince hikayeler denetim edilemez bir hal alır.
‘Kuzey’ gitmemeye, ‘Yıldız’ affetmemeye, aileler de barışmamaya yeminlidir. Bu inat hikâyesinden en çok inat eden, pes etmeyen galip çıkacaktır. Şimdilik kimsenin pes etmeye niyeti yoktur.

KUZEY MOLLAOĞLU (İsmail Demirci)
Köprünün üstündeki iki inatçı keçiden biri, bir konutun bir oğlu, yakışıklı, mert, gözü kara bir adamdır. Artık, yıllar sonra memleketine, terk ettiği bayanın topraklarına geri dönmüştür. Hem kızlarıyla, hem kendine kendine sırt çevirmiş köylüyle uğraşırken bir de ‘Yıldız’ın gazabından koruyabilecek midir kendini?

YILDIZ KADIOĞLU (Aslıhan Güner)
Köprünün üstündeki iki inatçı keçiden oburu… O köprüyü yıllardır bırakmayan, daima köprünün sair ucundan bir gün çıkıp gelecek olan ‘Kuzey’i bekleyen ‘Yıldız’, otuzlu yaşların ortasında alımlı, inatçı, tuttuğunu koparan bir bayandır. ‘Kuzey’in dönüşüyle, Yıllardır pas tutmuş olan pusulası ‘Kuzey’ini bulmuş olsa da o, yirmi yıl evvelki genç kız değildir. Aşkı nasıl ki küllenmediyse, öfkesi de küllenmeyecektir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.