Kapat

Karatay’dan zeytinyağı ile zayıflama! Zeytinyağı ve limon kürü nasıl yapılır?

Anasayfa
Sağlık Karatay’dan zeytinyağı ile zayıflama! Zeytinyağı ve limon kürü nasıl yapılır?
karataydan zeytinya ile zay flama zeytinya ve limon k r nas l yap l r QdlmGS6p - Karatay'dan zeytinyağı ile zayıflama! Zeytinyağı ve limon kürü nasıl yapılır?

Sabah aç karnına zeytinyağı içmenin en kıymetli tesirlerinden birisi de kilo verdirici özelliğe sahip olmasıdır. Prof. Canan Karatay’ın da tavsiye ettiği zeytinyağı içerek kilo verme metodunda kısa devirde değişikliği fark edebilirsiniz. Zeytinyağı ile zayıflama prosedürü nedir? Zeytinyağı içerek nasıl kilo verilir? Zeytinyağı limon kürü ile süratli nasıl zayıflanır? Limon suyu ve zeytinyağı kürü nasıl yapılır? Zeytinyağı limon karışımı…

Mutfakta yemek yaparken sıklıkla yan verdiğimiz zeytinyağı yemeklerden sıhhate, sağlıktan cilt bakımına, cilt bakımından zayıflamaya kadar son radde tesirli olan süper bir besin aslıdır. Sevgili Peygamber Efendimiz SAV’in, “Zeytinyağı yiyin ve onunla yağlanın, zira o mübarek bir ağaçtandır.” (Tirmizi, atime 43; İbn Mace, at’ime 43; Darimi, at’ime 20) hadis-i şerifinde buyrulduğu üzere zeytinyağını ömrümüzün birçok yanında kullanabiliriz. Günde 1 tatlı kaşığı ölçüsünde tüketilecek olan zeytinyağı, sağlıklı ve enerjik olmamıza yardımcı olurken bu yararlı besini zayıflamak için kullanmak istiyorsanız pratiğiniz gerekenler çok basit! Kilo aldırmaya yarayan öteki bitkisel yağların bilakis zayıflatıcı özelliğine sahip olan zeytinyağını sabah karnınız açken tüketirseniz fazlalık yağlarınızdan kısa devirde kurtulabilirsiniz. Zeytinyağını tek başına tüketmek istemezseniz içerisine ek edeceğiniz limon suyu ile zayıflama sürecinizi kolaylaştırabilirsiniz. Evet zayıflamak için zeytinyağı nasıl tüketilmeli? Günde 1 kaşık zeytinyağı içersek ne olur? Zeytinyağı içerek zayıflama tekniği nasıldır? Zeytinyağı ve limon suyu ile tesirli kilo verme yolu…

ZEYTİNYAĞI VE LİMON SUYU İLE ZAYIFLAMA KÜRÜ

karataydan zeytinya ile zay flama zeytinya ve limon k r nas l yap l r 0 9L7O9IYm - Karatay'dan zeytinyağı ile zayıflama! Zeytinyağı ve limon kürü nasıl yapılır?

MATERYALLER:

– Yarım limon
-1 yemek kaşığı zeytinyağı
-1 su bardağı su

HAZIRLANIŞI:

Yukarıda bahsedilen 3 malzemeyi berrak bir kasede şıkça karıştırın. Sabah uyanır uyanmaz içmeniz gereken bu karışımı açken tüketip 1 hafta ara vermelisiniz. Akabinde 2 gün ara vererek devam etmeniz gereken kürün tesirini fark edeceksiniz…

ZEYTİNYAĞI İLE ZAYIFLAMA YÖNTEMİ! ZEYTİNYAĞI İÇEREK KİLO VERİLİR Mİ?

karataydan zeytinya ile zay flama zeytinya ve limon k r nas l yap l r 1 l2CtbIm5 - Karatay'dan zeytinyağı ile zayıflama! Zeytinyağı ve limon kürü nasıl yapılır?

Akdeniz diyetinin gözdesi olan zeytinyağı, E vitamini ve antioksidanlar bakımından son nokta yararlı bir besin aslıdır. Beslenme programında nizamlı zeytinyağı tüketen kimselerin erken yaşlanmaya ve kansere karşı olumlu tesirlerinin olduğu görülmüştür. Nizamlı içildiğinde birebir devranda iştah kapatıcı olan zeytinyağı ile zayıflama formülü son devirlerde tanınan olan diyet metotlarından biridir.

Zeytinyağı içmek birden teğe kilo vermenize yaramaz ancak, tadı sebebiyle iştahınızı kapatacağı için yemek yemek isteğinizi ortadan kaldıracaktır. Çok az içeceğiniz zeytinyağında ölçü aşıldığı takdirde kilo bile alabilirsiniz! Bunun için 1 tatlı kaşığı ölçüsünü muhakkak geçmemelisiniz.

100 gram zeytinyağında: Doymuş yağ: % 13.8. Tekli doymamış yağ: % 73.  Omega-6: % 9.7. Omega-3: % 0.76. E Vitamini: RDA’nın% 72’si. K vitamini: % 75’dir. Besleyici pahası hayli çokça olan sızma zeytinyağı mahsusen de E ve K vitamini bakımından yararlıdır.

CANAN KARATAY’DAN ZEYTİNYAĞI YİYİN ÖNERİSİ

karataydan zeytinya ile zay flama zeytinya ve limon k r nas l yap l r 2 WMzMPIZQ - Karatay'dan zeytinyağı ile zayıflama! Zeytinyağı ve limon kürü nasıl yapılır?

Kardiyolog-Cerrah Prof. Dr. Canan Karatay, zeytinyağı tüketimi ile kilo verilebileceği davetinde bulunarak, diyette gönül rahatlığıyla yenebilecek ülkü besin menşesi olduğuna işaret etti. Katıldığı bir zeytin döneminin açılışında ise zeytinyağı ile zayıflama yönelik şu sözlerinde nokta verdi:

 “Zeytinyağını, zeytinyağlı yemekleri, tuzsuz siyah ya da yeşil zeytini bol bol tüketin. Lakin hayatınızdan karbonhidratı çıkarın. Vücudunuzda yağ olarak depoladığınız şey yediğiniz yağlar, yediğiniz tereyağı ya da zeytinyağı değil, yediğiniz karbonhidratlardır. Vücudunuz hareketsizlikten ve yediğiniz karbonhidratlardan yağlanır.

Ekmek, hamur işi, şekerli besin ve işlenmiş yiyeceklerden uzak olursanız zayıflarsınız ve sağlıklı yaşarsınız. Zeytin ve zeytinyağının kıymetini bilin. Sahih yoldasınız. Zeytinyağlı yemeye devam edin, fakat ekmekten, börekten vazgeçin. Zeytinyağı ve zeytinyağlı zerzevat yemekleri tarafsanız, zayıflarsınız. Zeytinyağı yiyin, zayıflayın”.

ZEYTİNYAĞI VE LİMON İLE NASIL KİLO VERİLİR? SABAH AÇ KARNA ZEYTİNYAĞI İÇMEK ZAYIFLATIR MI?

karataydan zeytinya ile zay flama zeytinya ve limon k r nas l yap l r 3 RzQSvjxv - Karatay'dan zeytinyağı ile zayıflama! Zeytinyağı ve limon kürü nasıl yapılır?

Karaciğer organı üzerinde tam bir detoks tesiri sağlayarak karaciğer yağlanmasının önüne geçecek olan zeytinyağı ve limon kürü ile sağlıklı bir halde kilo verebilirsiniz. 1 ay sistemli uyguladığınız hengam vücudunu temizleyecek ve kilo vermenizi sağlayacak olan zeytinyağı ve limon kürü vücuttaki zararlı toksinleri birer birer atacaktır.

Sindirime yardımcı olacak olan bu karışımla kabızlık engellenecek, cildin nem istikrarı de korunacaktır. Çok tüketirseniz şişkinlik ve ishal problemleri olabileceği için dikkatli olunması gereken zeytinyağı limon küründe egzersiz pratikleri da terk edilmemelidir.

ZEYTİNYAĞI LİMON KÜRÜ (FARKLI TARİF)

karataydan zeytinya ile zay flama zeytinya ve limon k r nas l yap l r 4 hXyjDxX2 - Karatay'dan zeytinyağı ile zayıflama! Zeytinyağı ve limon kürü nasıl yapılır?

MATERYALLER:

1 bardak su
Limon
Zeytinyağı

YAPILIŞI:

Birinci olarak suyu kaynattıktan sonra yarım limonu halka halka doğrayıp robottan geçirin. Düzgünce geçtikten sonra 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ek edilerek kaynamış suyu üzerine dökün. Sıcak ya da ılık içebileceğiniz karışımı 3 günde bir yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.