Kapat

Kalk Gidelim dizisi nerede çekiliyor?

Anasayfa
Dizi Kalk Gidelim dizisi nerede çekiliyor?
kalk gidelim dizisi nerede ekiliyor DLrju576 - Kalk Gidelim dizisi nerede çekiliyor?

Çekimleri Ege nahiyesinde başlayan seri, husus ve hadise örgüsüne bağlı olarak farklı ortamları de kapsıyor. Serinin sahnelerinin birden fazla Muğla’da çekiliyor. Muğla’nın Saburhane ve Yeşilyurt mahallelerini set olarak kullanan serinin ekibi yeni kısımlar için bu nahiyede çekimlere devam ediyor. Ege nahiyesinin hem tarihi ve doğal sıklıklarını hem de iklimini izleyicilerle buluşturan Kalk Gidelim, olumlu atmosferi ile izleyenleri cezbediyor.

Seri Çekimi Nerede Yapılıyor?

Kalk Gidelim serisi nerede çekiliyor sorusunun cevabı Ege Ortamı olarak veriliyor. Serinin başlangıç mekanı ise Muğla olmuştur. Muğla’nın Saburhane mahallesinde kurulan set kapsamında çekimler yapılmaya devam etmektedir. Çekimlerin epeyce büyük beğeni ile takip edildiği ve lokal halkın da ilgisinin doruk noktasında olduğu belirtilmelidir. Bilhassa daha evvel de belirtildiği üzere seri setine habersiz bir biçimde ziyaret yapılması çekim akışını olumsuz cephede etkilediği için kabul edilmemektedir

Oyuncular ve Senaryo Hakkında 
Kalk Gidelim serisi nerede çekiliyor sorusu kadar oyuncular hakkında da malumat sahibi olmanız gerekmektedir. Serinin bu denli başarılı olmasının en değerli sebeplerinden biri olan başarılı oyuncular ve üstlendikleri rollerden kimileri şu biçimde sıralanmaktadır;

Ufuk Özkan; Seyfettin
Erkan Sever; Mustafa Ali
Ayça Varlıer;Nurcan
Kerem Kupacı; Halil
Füsun Kostak; Nuriye

2. Seri Hikayesi

Yıllarca güçlü bir hayat yaşadıktan sonra iflas edip peder ocağına dönen Mustafa Ali, karısı Nurcan’ın presleri sonucu İstanbul’a geri dönüyor.

Tüm mal varlığını kaybeden Mustafa Ali ve Nurcan çiftini İstanbul’da neler bekleyecek?

Köyden gelen misafirler İstanbul’a ayak uydurabilecek mi?

Kol Ailesi bir arada yaşamaya devam edebilecek mi?

Köye gelen yabancı kimlerin hayatını etkileyecek?

Gençlerin evlilik hayalleri gerçekleşecek mi?

Kahkaha dolu yeni kısımlarda sair neler olacak?

Tüm soruların karşılığı yeni seride Kalk Gidelim’de!

1. Dönem Hikayesi

Mustafa Ali genç yaşında İstanbul’a gelmiş ve çok varlıklı olmuştur. Ailesinin karşı koymasına karşın İstanbullu sosyetik bir sıkla evlenmiştir, üstelik anne-babasının gelin adayı Meryem’i gözü yaşlı arkasında bırakarak. Bundan sonra Mustafa Ali işlerini fabrika kuracak kadar büyütüp zenginlik yolunda emin adımlarla yürürken ailesini ve doğup büyüdüğü köyünü ihmal etmiş bir türlü memleketine gidecek hengam yaratamamıştır. Köydeki ailesi Mustafa Ali’nin hayırsızlığından yakına dursunlar, yıllar bir çırpıda geçmiş evlatlar büyürken Mustafa Ali’nin şirketi de büyümüş tepeye çıkmıştır ancak yanlış kararlar Mustafa Ali’nin çöküşünü hızlandırmıştır. Ahir iflas bayrağını çekmek zorunda kalan Mustafa Ali’nin bu durumu, ne lüks düşkünü karısı Nurcan’a, ne şahsi üniversiteye bile puanı tutmayan Playboy özentisi oğlu Canberk’e, ne de pamuklar içinde büyümüş kızı Duru’ya anlatmasına imkân yoktur. Mustafa Ali çaresizliğin yol açtığı mecburiyetle, tatile gidiyoruz bahanesiyle ailesini topladığı üzere köyün yolunu meblağ.

Ne varsa insanın kendi memleketinde vardır. Özlemiştir Mustafa Ali atasını, anasını, kardeşlerini, toprağını. En çok da Mümine babaannesini.. Lakin çiftlik halkı Mustafa Ali’nin ansızın gelişine mana veremez. Hacı Hüseyin, oğlunun köye dönmesine içten içe sevinse de kardeşi Seyfettin pederi ile tıpkı fikirde değildir. Mustafa Ali yıllar evvel, ardına bile bakmadan gitmiştir konuttan. Epey yıl pederine Seyfettin hizmet etmiştir. Ona nazaran Mustafa Ali’nin malda mülkü hakkı yoktur. Mustafa Ali her ne kadar gururuna yedirip “yıllar sonra iflas edip köye beş kuruşssuz döndü” denmesin diye battığnı saklamaya çalışsa da iflas haberi çiftliğe bomba üzere düşer. Nurcan ve evlatlar, geçmişe dönüş olmadığını ve bundan sonra çiftlikte yaşayacaklarını öğrenirler. Pederi Hacı Hüseyin ise oğluna yaşı kaç olursa olsun hakikat bildiklerini baştan öğretmeye kararlıdır.

Mustafa Ali’nin gelişi köyde duyulur da Meryem duymaz mı? Kendisini yıllar evvel gelinlikle bırakıp giden Mustafa Ali demek ahir yuvaya dönmüştür. Meryem artık köyün Hanım ağasıdır ve Mustafa Ali’nin Meryem’den çekeceği vardır.

Çiftlik halkı iflas haberini nasıl karşılayacak? Mustafa Ali çiftliktekilere kendisini affettirebilecek mi? Sosyetik karısı Nurcan hizmetçili lüks hanelerden sonra çiftlik koşullarına koordinasyon sağlayabilecek mi? Çiftlikteki bayanların bu kendini beğenmiş hatun için ne cins planları var? Canberk ve Duru, köyde yeni arkadaşlar edinebilecekler mi? Canberk ve amcası Seyfettin’in oğlu Halim, Meryem’in sıklar hoşu yeğeni Badegül yüzünden karşı zıdda gelince Badegül hangisini seçecek? Hem Badegül Canberk’i sevse bile Meryem, Mustafa Ali’nin oğluna kız verir mi? Tahminen de Meryem ve Nurcan bir kerelik da olsa Caberk ve Badegül bağı olmasın diye birleşeceklerdir… Duru İstanbul’daki sevgilisiyle aralıklara karşın aşkını sürdürebilecek mi? Veli Demir, Duru’nun gerisinden köye gelirse neler olur? Hacı Hüseyin ve Hatice, evlatları arasında nasıl bir istikrar sağlayacaklar? Hacı Hüseyin Beyefendi, işlerin başına köy kurnazı büyük oğlu Seyfettin’i mi, İstanbul’da fabrikalar kurmuş, fabrikalar batırmış hayırsız Mustafa Ali’yi mi getirecek? Köy halkı Mustafa Ali ve ailesini kucaklayacak mı yoksa dışlayacak mı? Meryem köylüler üzerinde ne kadar tesirli olabilecek?

Hengam geçtikçe Mustafa Ali, karısı Nurcan ve evlatları, başta burda asla yaşanmaz dedikleri köyü sevmeye ve alışmaya başlayacaklardır. Dede ve babaanne sevgisinin sıcaklığını tabiatla iç içe olmanın huzurunu tadacaklar, birlikte emek vererek sürdükleri toprağın filizlendiğini görecekler, sevginin ve dostluğun parayla satın alınamayacağını yaşayarak öğreneceklerdir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.