Kapat

Hilal Altınbilek kimdir? Hilal Altınbilek nereli ve kaç yaşında?

Anasayfa
Biyografi Hilal Altınbilek kimdir? Hilal Altınbilek nereli ve kaç yaşında?
hilal altinbilek kimdir hilal altinbilek nereli ve kac yasinda 8346 - Hilal Altınbilek kimdir? Hilal Altınbilek nereli ve kaç yaşında?

Hilal Altınbilek, 5 Mayıs 1979’da dünyaya geldi. 2011 yılında Derin Sular isimli ile ilk kez kameralar karşısına geçen ve tanınmaya başlayan Hilal Altınbilek’i daha yakından tanıyalım; Hilal Altınbilek kimdir, nerelidir?

HİLAL ALTINBİLEK KİMDİR?

Hilal Altınbilek, 21 Ocak 1991’de İzmir’de dünyaya geldi. İzmirlidir. eğitimine İlkokul öğreniminin hemen ardından başlayan güzel oyuncu, Müjdat Gezen Merkezi Actor Studio’da oyunculuk eğitimi aldı. 2011 yılında Şükrü Özyıldız ile birlikte başrolünde oynadığı “Derin Sular” dizisi ile tanınmaya başladı. Ardından Karagül isimli dizide canlandırdığı Özlem karakteri ile dikkatleri üzerine çekti. 2018 yılında Çağan Irmak’ın yazıp yönettiği ‘Çocuklar Sana Emanet’ filminde Engin Akyürek’in başrolde oynadığı oyuncu kadrosunda yer aldı. Şimdilerde dizisinde rol alan 27 yaşındaki Hilal Altınbilek, 1.68 metre boyunda, 50 ve Kova burcudur.

Hilal Altınbilek Bir Zamanlar Çukurova dizisinde; Züleyha karakterine hayat veriyor. İşçi olan iki kardeşin yanlarına manevi kız kardeşlerini de alarak şehre yani Adana’ya iyi bir iş bulmak için gelmelerini ve bir çiftlikte mevsimlik işçi olarak çalışmaya başlamalarını ve ardından gelişen olayları anlatan ”Bir Zamanlar Çukurova” adlı dizide Burak Sarımola, Vahide Gördüm, Uğur Güneş, Sibel Taşçıoğlu, Turgay Aydın ve Murat Ünalmış gibi isimler de rol alıyor.

Hilal Altınbilek’in oynadığı filmler ve diziler:

Çocuklar Sana Emanet ( Filmi) – 2018
Bir Zamanlar Çukurova (TV Dizisi) – 2018
Hayatımın Aşkı (Nil) (TV Dizisi) – 2016
Karagül (Özlem)(TV Dizisi) – 2013 – 2015
Derin Sular (İrem) (TV Dizisi) – 2011

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.