Kapat

Hafta sonu gidilmesi gereken sakin mekanlar

Anasayfa
Yaşam Hafta sonu gidilmesi gereken sakin mekanlar
hafta sonu gidilmesi gereken sakin mekanlar 8YZ1sS51 - Hafta sonu gidilmesi gereken sakin mekanlar

Sonbaharın girmesi ve pastırma sıcakların başlamasının beraberinde havaların ılıman olması haftasonu gezme istediğini artırıyor. Haftasonu İstanbul’a yakın konumlarda kısa bir haftasonu tatili için sizleri birbirinden nezih mekanlara yönlendiriyoruz. Pekala, İstanbul’a yakın hangi mekanlar haftasonu için tercih edilir? İşte, karşılıklar…

Geçirdiğiniz tüm haftanın yorgunluğunu atacağınız, gerilimden uzak, kentin gürültüsünden kaçtığınız mekanlarda bulunmak isteyebilirsiniz. Ilıman mevsimlerde yaz ayına kıyasla çok çokça seçenek olmadığından daha ziyade bir mekanlara gitme isteği olabilir. 

Sizlere hafta sonu için görüp görebileceğiniz en şık mekanları derledik. Siz de sevdiklerinizle beğenilen vakit geçirmek için bulunduğumuz tekliflerden yararlanabilirsiniz.

HAFTASONU MEKAN TEKLIFLERI

hafta sonu gidilmesi gereken sakin mekanlar 0 C3ZFnw8Y - Hafta sonu gidilmesi gereken sakin mekanlar

ARMUTLU KÖYÜ

Yalova ili hudutları içerisindeki Armutlu köyü epeyce sessiz sakin ve her mevsim gidebileceğiniz bir bölgedir. Kaplıcaları ile meşhur olan Armutlu, her mevsimde farklı bir tat almanıza neden olacaktır. Armutlu’daki hayli münâsib restoranlara, kafeteryalara aileniz ve sevdiklerinizle bir arada rahatlıkla gidebilirsiniz. Otel, pansiyon seçeneklerinin olduğu Armutlu’da birçok konaklama seçenekleri mevcuttur.

hafta sonu gidilmesi gereken sakin mekanlar 1 e1GGbID3 - Hafta sonu gidilmesi gereken sakin mekanlar

SİLİVRİ

İstanbul’a yaklaşık 63 km uzaklıkta olan Silivri, her yaştan bireyin gitmekten şad olduğu sakin mekanlardan bir başkasıdır. Burada hayli iyi balık restoranları bulabilir aileniz ile lâtif dakikalar geçirebilirsiniz. Kamp yerlerinin da bulunduğu Silivri’de aileniz, sevdikleriniz ile bir arada konaklama olarak kamp yapmayı da düşünebilirsiniz. Konaklama için başkaca karavanlar da mevcuttur. 

hafta sonu gidilmesi gereken sakin mekanlar 2 9dMCTjgI - Hafta sonu gidilmesi gereken sakin mekanlar

POLONEZKÖY

İstanbul Beykoz’da bulunan Polonezköy kış mevsiminde kar tatilini geçirmek isteyenlere en ülkü tatil mekanı olacaktır. En favori alanı Kulindağ Hanesi’nde kalabilir sessiz, sakin bir tatil geçirebilirsiniz. Burada dağ hanelerinde kalabilir, lezzetli Beykoz yemek ve tatlılarından tadabilirsiniz. Hanenizde üzere hissettiren işletmecilerle tanışmanın hoşnutluğu içerisinde olacaksınız.

hafta sonu gidilmesi gereken sakin mekanlar 3 ZQm7le5z - Hafta sonu gidilmesi gereken sakin mekanlar

ŞİLE

İstanbul’a bir yahut bir buçuk saat uzaklıkta olan Şile, en ünlü sakin konumlardan biri olarak listede mekanını alıyor. Sakin tabiatı, tertemiz havası ile kucaklayan samimi kış manzarası ile karşı zıdda kalacaksınız. Lezzetli yemekler yiyebileceğiniz restoranlar ve güzel vakit geçireceğiniz aile çay bahçeleri mevcuttur. Konaklama için bir çok otel ve pansiyon bulunmaktadır. Burada manzaranın keyfini çıkartarak bolca fotoğraflar çekilebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.