Kapat

Dizleri yırtılan kot nasıl yamalanır? Yırtık kot nasıl yamalanır?

Anasayfa
Yaşam Dizleri yırtılan kot nasıl yamalanır? Yırtık kot nasıl yamalanır?
dizleri y rt lan kot nas l yamalan r y rt k kot nas l yamalan r bNcULnhB - Dizleri yırtılan kot nasıl yamalanır? Yırtık kot nasıl yamalanır?

Sıklıkla giyilen kotlar yırtılmalara maruz kalabilmektedir. İstikrarlı bir halde moda olmaya devam eden yırtık kot modası sizi açmıyor olabilir. Bu nedenle yırtık bir görünüm olmasını istemiyorsanız, yapmanız gereken pratik malumatları sizler için hazırladık. Evet, dizleri yırtılan ? İşte, karşılıklar…

Bacak arası eriyen kotların yanı sıra diz üzerinden yırtılan kotlar da mümkün bir durumdur. Beğenerek kotları atmaya kıyamıyorsanız, kotlar gereğince eskime yapmadıysa sizler için hazırladığımız yama tekniğini yırtılmış kotların üzerinde deneyebilirsiniz. Evet, kot tamiri nasıl yapılır? 80’lerin meşhur kot yaması nasıl yapılır? Kot tamiri yapmanın püf noktaları nelerdir? Serileri ve bacak arası yırtık kotlar için uygulanan tamir hakkındaki malumatları sayfamızın içeriğinde bulabilirsiniz…

dizleri y rt lan kot nas l yamalan r y rt k kot nas l yamalan r 0 BR3hYGOT - Dizleri yırtılan kot nasıl yamalanır? Yırtık kot nasıl yamalanır?

KOT TAMİRİ NASIL YAPILIR?

Birinci adımda kotun yırtık olan tamir etmek istediğiniz kotun paçasının yan dikişlerini açınız.

Kot yırtığının büyüklüğüne bakarak kot rengine münasebetli bir bez kesimi yahut kot kesimi temin ediniz. (Dilerseniz farklı bir renkte uygulayabilirsiniz)

dizleri y rt lan kot nas l yamalan r y rt k kot nas l yamalan r 1 NynUtJip - Dizleri yırtılan kot nasıl yamalanır? Yırtık kot nasıl yamalanır?

Yama edilecek parçayı yırtık noktanın olduğu kesime yerleştiriniz. Parçayı eşit yerleştirmeye itina şovunuz.

Parçayı yerleştirdikten sonra toplu iğne ile zaviyelerinden tutturunuz. Toplu iğne modülün oynamaması için ülkü bir destek olacaktır.

Toplu iğneyle tutturduğunuz kısmı belirledikten sonra pantolonun önünü çeviriniz  ve yırtığa makine dikişi uygulayınız. (Deliğin iç kısmı)

dizleri y rt lan kot nas l yamalan r y rt k kot nas l yamalan r 2 DK9YO3zJ - Dizleri yırtılan kot nasıl yamalanır? Yırtık kot nasıl yamalanır?

Tekrar pantolonun dış kısmı yani toplu iğne ile kesim tutturduğunuz kısmı açınız. Dikiş makinesi ayarlarından dikiş uzunluğunu uzatarak makine dikişini uygulayınız. Yırtık olan zaviyelerin üzerinden sağlamlaştırmak için ikili ve yatay dikiş atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.