Bensu Soral, Meme Kanseri Farkındalık Ayı nedeniyle 4 Ekim’de Anadolu Efes-FC Barcelona arasında gerçekleşecek EuroLeague maçının hava atışını, ikon halini alan pembe topla yapacak. İşte,haberin ayrıntıları…

Anadolu Sağlık Merkezi ve Anadolu Efes Spor Kulübü iş birliğiyle meme kanserinde erken tanı farkındalığı için gerçekleştirilen Pembe Top Sahada projesinin bu yılki gönüllü destekçisi ünlü oyuncu Bensu Soral oluyor. Pembe Top, 4 Ekim’de Anadolu Efes Spor Kulübü ve FC Barcelona arasında oynanacak karşılaşmada Bensu Soral’ın elinden havalanacak.

Sinan Erdem Spor Salonu’nda gerçekleşecek olan oyunun karşılaşması saat 20.30’da başlayacak. Soral projeye ilişkin,“En yaygın kadın kanseri olan meme kanserinde erken tanı hayat kurtarıyor ve bunu sağlayabilmek için yılda bir kez doktor kontrolüne gitmek yeterli oluyor. Bazen hayatımız ve sağlığımız için çok basit ama hayati olan adımları atlıyoruz. Kadınların sağlıkları için adım atmalarına destek olmak ve bu farkındalık mücadelesinde yer almak benim için çok değerli” sözlerine ek olarak “Umarım Türkiye’deki tüm kadınlar çağrımızı duyar ve bu andan itibaren yılda bir kez doktor kontrolü yaptırmayı bir sağlık rutini haline getirirler” şeklinde açıklama yaptı.

Yorum

Daha yeni Daha eski