Şalgam lekesi de sakız, kan ve benzeri diğer inatçı lekeler gibi görülebilir. Ancak üzerinize bulaştığı zaman yapmanız gereken belli başlı yöntemleri sizler için sıraladık. Şalgam lekesi nasıl çıkar? Kolay yoldan şalgam lekesini çıkarmanın yöntemleri nelerdir? İşte, yanıtlar…

Eylül- Ekim aylarında en fazla tüketilen yiyecek balık, en fazla tüketilen içecek ise şalgam olarak bilinir. Kış içecekleri arasında başı çeken şalgam suyu, turpgiller ailesinden türediği için renk verenler grubundadır. Şalgam suyu üzerinize sıçradığında bazı pratik çözüm önerilerini deneyerek lekenin geçmesinde fayda sağlayabilirsiniz. Şalgam suyu lekesi nasıl çıkartılır? Pratik şalgam lekesi çıkarma önerileri nelerdir? Merak ettiğiniz sorunun cevabı için haberimizin içeriğine göz atınız…

ŞALGAM LEKESİNE KESİN ÇÖZÜM

Şalgam dökülmüş bölgeye limonu sürünüz. İyice bölgeyi limonla ovaladıktan sonra 10 dakika kadar bekleyiniz. Limonu (kabuğuyla) üzerinde tutarak da bekletebilirsiniz.

Aspirini sıcak suyun içerisinde eritiniz ve ek olarak karbonat da ilave ediniz. Daha sonra bu karışımı şalgamlı bölgeye uygulayınız. Biraz bekledikten sonra lekenin geçtiğini fark ettiğinizde bölgeyi yıkayabilirsiniz.

Şalgam suyu dökülen yeri önce temiz ve kuru bir bezle alalım. Şalgamı yeterince bezin içine çekmesine izin verdikten sonra aspirin ve karbonat işlemine geçebilirsiniz.

Beyaz bir kıyafetin üzerine şalgam suyu dökülmüşse çamaşır suyunu su ile karıştırarak lekeli bölgenin üzerinde bekletiniz. Yeterli dakikada beklettiğiniz bu bölgeyi daha sonra iyice durulayınız.

Yorum

Daha yeni Daha eski