Kapat

KYK başvuruları başladı mı? KYK burs, yurt ve kredi başvuruları ne zaman?

Anasayfa
Eğitim KYK başvuruları başladı mı? KYK burs, yurt ve kredi başvuruları ne zaman?
kyk basvurulari basladi mi kyk burs yurt ve kredi basvurulari ne zaman 30659 - KYK başvuruları başladı mı? KYK burs, yurt ve kredi başvuruları ne zaman?

-2020 KYK yurt başvuruları ne zaman başlayacak, ücreti ne kadar?’ sorusunun cevabı en çok arananlar arasında öne çıkıyor. Şehir dışında okumak zorunda kalacak olan öğrenciler, KYK yurt başvurusu süreci hakkında fikir sahibi olmak istiyor. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi’nin resmi hesabından yapılan açıklamaya göre başvurular 19 Ağustos günü başlayacak ve 26 Ağustos tarihine kadar devam edecek. Başvurular KYK’nın resmi internet sitesi üzerinden uzantısı ile yapılacak.

İşte, Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan açıklama:

Sevgili öğrenciler T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü yurt başvuruları 19 Ağustos’ta başlıyor. 26 Ağustos’a kadar başvurularınızı “Dijital Türkiye” (e-Devlet) üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

KYK BURS VE YURT BAŞVURUSU NASIL YAPILACAK?

KYK yurt ve burs başvurularının okul kayıtlarının yapılmasıyla birlikte başlaması bekleniyor. Başvurular E-Devlet üzerinden alınacağı için öğrencilerin E-Devlet şifresini hazır bulundurmaları gerekecektir.

ogrenci-foto-iha

KİMLER YURT BAŞVURUSUNDA BULUNABİLİR?

1. Yükseköğretim Kurumları Sınavına girerek ilk defa bir yükseköğretim programına girmeye hak kazanan hazırlık, birinci sınıf öğrencileri ile ara sınıf öğrencilerinin yurt başvuruları; Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından sınav sonuçları açıklandıktan sonra e-devlet portalı üzerinden yapılmaktadır. Normal öğrenim süresinde öğrenimlerini tamamlayamayan öğrencilere bir öğretim yılı daha yurtlarda barınma imkânı sağlanır, bu öğrenciler ara sınıf öğrencileri ile birlikte başvuru yapacaklardır.

2. ÖSYM tarafından ek kontenjanla bir yükseköğretim programına yerleştirilen öğrenciler,

3. Özel yetenek sınavı ile yükseköğretim kurumlarına giren öğrenciler, lisansüstü öğrencileri, yatay ve dikey geçiş yapan öğrenciler,

4. Başvurularını Genel Müdürlükçe belirlenecek süre içinde e-devlet portalı üzerinden yapacaklardır.

5. Değerlendirme sonuçları; Kurumumuz internet sayfası http://sonuc.kyk.gov.tr adresinden duyurulmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.