Türkiyenin yeni gözde blog sitesi. MYTURKNET.COM -

Son dakika, fragman, magazin, biyografi, dizi ve güncel bilgiler.

Kapat

En etkili kırışıklık maskeleri nelerdir?

Anasayfa
Güzellik En etkili kırışıklık maskeleri nelerdir?
en etkili kirisiklik maskeleri nelerdir 33836 - En etkili kırışıklık maskeleri nelerdir?
Ilvi Many GEOs

Öncelikle vücut sağlığımıza dikkat edip düzenli beslenme ve egzersiz programları ile kırışıklıkların oluşmasına karşı savaş açabilirsiniz. Sağlıksız bir yaşam hem organlarımızın hem de dış görünüşümüzün kötü bir görünüme bürünmesine neden olabilir. Başlı başına hayat tarzımı değiştirmek bize iyi gelebilir. Kötü alışkanlıklar sağlığımızı tehdit ederken cilt güzelliğimizin de yok olup gitmesine neden olabilir. İyi bir uyku, sağlıklı besinler, yeterli ve dengeli beslenme hayat kalitemizi arttırarak gün içerisinde daha enerjik ve pozitif olmamızı sağlar. Egzersizler bizim canlanmamıza ve mutluluk hormonumuzun artmasına neden olacaktır. Bunların dışında etkili kırışıklık malzemeleri ile yıllara meydan okuyabilirsiniz. İşte kendi imkanlarınızla hazırlayabileceğiniz en etkili kırışıklık maskeleri…

ÜZÜM ÇEKİRDEĞİ YAĞI İLE KIRIŞIKLIK MASKESİ TARİFİ

Yüksek oranda E vitamini içeren üzüm çekirdeği yağı harika bir antioksidan kaynağıdır. Omega 3, omega 6 ve omega 9 yağ asitlerini içerisinde barındırır.

Malzemeler;
1 çay kaşığı üzüm çekirdeği yağı
3 adet kırmızı üzümün suyu
1 tatlı kaşığı süt kaymağı
Bir tatlı kaşığı kil

Yapılışı;
Malzemelerin tümünü karıştırın ve cildinize sürün 25 dakika sonra cildinizden ovarak durulayın. Dilerseniz üzüm çekirdeği yağını pamuk yardımı ile cildinize ve vücudunuza az miktarda sürebilirsiniz.

shutterstock 520315489 - En etkili kırışıklık maskeleri nelerdir?

ARI POLENİ İLE KIRIŞIKLIK MASKESİ TARİFİ

Polen ciltte yaşlanma etkilerin azalmasına, içerdiği amino asitler ile cildi korumaya yardımcı olur. Aynı zamanda arı poleni hücrelerin hızlı bir şekilde yenilenmesini sağlar

Malzemeler;
1 tatlı kaşığı arı poleni
1 tatlı kaşığı hakiki zeytinyağı
1 yumurta sarısı

Yapılışı;
Bir çatal yardımı ile maskeyi çırparak cildinize sürün ortalama 20 dakika sonra arı poleni maskesini soyarak kaldırabilirsiniz. Bu uygulamayı haftada bir deneyebilirsiniz.

Parfum Mekani TR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.