Türkiyenin yeni gözde blog sitesi. MYTURKNET.COM -

Son dakika, fragman, magazin, biyografi, dizi ve güncel bilgiler.

Kapat

E Kayıt nasıl yapılır? Üniversite kayıt işlemleri e kayıt ile başladı

Anasayfa
Eğitim E Kayıt nasıl yapılır? Üniversite kayıt işlemleri e kayıt ile başladı
e kayit nasil yapilir universite kayit islemleri e kayit ile basladi 25788 - E Kayıt nasıl yapılır? Üniversite kayıt işlemleri e kayıt ile başladı
Aliexpress TR

Üniversitelerine yerleşen adaylar internet üzerinden kayıtlarını gerçekleştirebileceği YÖK tarafından açıklandı. E kayıt, E Devlet sistemine giriş yapılarak gerçekleştirilecek. “Üniversite e-Kayıt” uygulamasını tıklayarak, “https://www.turkiye.gov.tr/yok-universite-ekayit” adresi üzerinden 21 Ağustos saat 23.59’a kadar elektronik kayıt işlemlerini gerçekleştirebilecek.

E KAYIT NASIL YAPILIR?

Elektronik kayda, özel yetenek programları ile yükseköğretim kurumlarınca elektronik kaydı uygun görülmeyen programlar ( raporu isteyen programlara gibi) ile açıköğretim programları dâhil edilmeyecektir.

Öğrenciler platformundaki “turkiye.gov.tr/yok-universite-ekayit” sayfasına şifreleri ile giriş yapıp üniversiteye e-kayıt yapabilecekler.
Adayların ‘e-kayıt işlemlerinin başarıyla gerçekleştirildiğinde’ dair yazıyı ekranda görmeden sistemden çıkmamaları gerekmektedir. E-kayıt işlemi başarıyla tamamlanmadan sistemden çıkış yapan kişilerin kayıtları sistemde gözükmediğinden ders kayıt işlemlerinde sorun yaşanmaktadır.

E-kayıt işlemlerini başarıyla yapan öğrencilerin, yerleştirildikleri üniversitelerin web sitelerinde duyurulacak olan tarihlerde yapılacak ders kayıt işlemleri için üniversitelerine giderek kendilerinden istenen belgeleri yetkililere sunmaları gerekmektedir.

Üniversiteye giderek yapılacak olan kayıt işlemleri sürecinde ise bir değişiklik olmayıp, şahsen yapılacak kayıtlar önceden planlandığı gibi 19-23 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.”

ogrenci universite shutterstock 16 9 1565554160 880x495 16 9 1565948896 - E Kayıt nasıl yapılır? Üniversite kayıt işlemleri e kayıt ile başladı

ÜNİVERSİTE KAYIT BELGELERİ NELER?

a) Adayın mezun olduğu ortaöğretim kurumundan aldığı diplomanın aslı veya onaylı örneği ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi
b) Aday ek puandan yararlanarak yerleştirilmiş ancak alanı diplomasında veya mezuniyet belgesinde belirtilmemişse, hangi okul ve alandan mezun olduğunu gösterir resmî belge (METEM programlarından mezun olanların diplomalarında okul adı olarak, diplomayı düzenleyen merkezin adı yazılmaktadır.)
c) 12 adet 4,5 cm x 6 cm boyutunda fotoğraf
d) Katkı payının/öğretim ücretinin ödenmesi ile ilgili belge
e) Kayıttan önce belirlenip üniversite tarafından ilan edilecek diğer belgelerin aslı veya üniversite onaylı suretleri

Trendyol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.