Türkiyenin yeni gözde blog sitesi. MYTURKNET.COM -

Son dakika, fragman, magazin, biyografi, dizi ve güncel bilgiler.

Kapat

Cilt bakımı için pratik yollar… Evde cilt bakımı nasıl yapılır?

Anasayfa
Güzellik Cilt bakımı için pratik yollar… Evde cilt bakımı nasıl yapılır?
cilt bakimi icin pratik yollar8230 evde cilt bakimi nasil yapilir 15675 - Cilt bakımı için pratik yollar… Evde cilt bakımı nasıl yapılır?
Trendyol
Trendyol

Cildinizin daha parlak ya da genç olması için güzellik salonlarında saatler harcamanıza gerek yok. Evinizde her zaman bulundurabileceğiniz malzemelerle daha kolay ve daha uygun fiyata kendi cilt bakımınızı yapabilirsiniz. Peki evde cilt bakımı ? Evde cilt bakımı yaparken nelere dikkat etmeliyiz?

Picture

EVDE CİLT BAKIMI ÖNERİLERİ

ZERDAÇAL

Yemeklere muhteşem bir aroma katan zerdeçal aynı zamanda cildinize de farklı bir hava katacak. Özellikle yüzündeki aknelerden kurtulmak için zerdaçalı kullanabilirsiniz. Zerdaçalı cildinize uygulamadan önce biraz su ile macun kıvamına getirmeniz yeterli olacaktır. Temiz cilde maske gibi bu macunu sürebilirsiniz.

MUZ

Muzu yedikten sonra kabuğunu çöpe atmadan alabileceğiniz son bir fayda daha var. Muzun kabuğunun iç yüzeyi iltihap giderici özelliğe sahip. Üstelik akne ve sivilce tedavisine de yardımcı oluyor. Temiz olan cildinize muzun kabuğunun iç yüzeyini sürmeniz yeterli.

SİRKE

Sirke hemen her evde bulunan özellikle günümüzde temizlik için kullanılan bir üründür. Özellikle yağlı ciltler için sirke önerilir. Sirke cildiniz ölü derilerden arınır ve daha ipeksi bir görünümüne sahip olur. Sirkeyi kullanırken aşırıyı kaçmadan cildinize güvenle uygulayabilirsiniz. Yüzünüzü temizledikten sonra pamuk yardımı ile sulandırılmış sirke ile cildinizi silebilirsiniz.

Trendyol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.