Türkiyenin yeni gözde blog sitesi. MYTURKNET.COM -

Son dakika, fragman, magazin, biyografi, dizi ve güncel bilgiler.

Kapat

Bedelli askerlik kura çekimi nasıl olacak? Bedelli askerlik başvuru ücreti ne kadar?

Anasayfa
Gündem Bedelli askerlik kura çekimi nasıl olacak? Bedelli askerlik başvuru ücreti ne kadar?
bedelli askerlik kura cekimi nasil olacak bedelli askerlik basvuru ucreti ne kadar 67829 - Bedelli askerlik kura çekimi nasıl olacak? Bedelli askerlik başvuru ücreti ne kadar?
Aliexpress TR

Askerlik hizmetini bedelli askerlik olarak gerçekleştirmek isteyen asker adayları yeni askerlik sisteminin getirdiği önemli değişikliklerden biri olan bedelli askerlik başvurusu nasıl yapılacak merak ediyor. Askerlik yaşı gelen asker adayını ilgilendiren yeni askerlik sistemi yasalaşarak Resmi Gazete’de yayınlanmasının ardından kalıcı hale gelmişti. Başvurular üzerinden başladı.

BEDELLİ ASKERLİK KURA İŞLEMİ 2020’DE

Bedelli askerlik hizmeti kapsamında, bu hizmetten yararlanacak yükümlülerin başvuruları 16 Temmuz ’da alınmaya başladı, kura işlemi 2020 Ocak ayında yapılacak ve duyurulacak. Hak sahiplerinin bir aylık temel askerlik eğitimi için silahaltına sevkleri 2020 Mart ayından itibaren başlayacak.

Kanun’un yürürlüğe girdiği 26 Haziran 2019’da yoklama kaçağı, bakaya veya saklı durumda olanlar, ödemelerini 1 Kasım 2019’a kadar, diğer hak sahibi yükümlüler ise 31 Aralık 2019’a kadar yapacak.

Bedelli askerlik başvurusu nasıl yapılır? Bedelli askerlik kurası ne zaman?

BEDELLİ ASKERLİK BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

Bedellik askerlik başvuruları e devlet aracılığı ile arama kısmına Milli Savunma Bakanlığı yazarak gerekli bölüme giriş yapılıyor. “Milli Savunma Bakanlığı” kısmına geçildikten sonra “ASAL askerlik hizmet tercih işlemleri” seçerek “Bedelli askerlik yapma isteği” bölümününe giriş yapılıyor. Gerekli kısımları doldurmanın ardından bedelli askerlik ücreti yatırılıyor.

BEDELLİ ASKERLİK BAŞVURULARI E DEVLET’TE!

Bedelli askerlik tercihinden yararlanmak isteyen kişiler e-Devlet’e TC kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yapacak. Ardından arama kısmına Milli Savunma Bakanlığı yazarak MSB’nin tüm hizmetlerine ulaşabilecek.

İlgili hizmetlerden “ASAL askerlik hizmet tercih işlemleri” sekmesine tıklayan kişiler ardından aşağıdaki sayfa ile karşılaşacak.

Bu sayfa üzerinden “Bedelli askerlik yapma isteği” özelliğini seçen kişiler daha sonra paralarını yatırabilecekler.

Trendyol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.