Kapat

Tahta kaşık bakımı nasıl yapılır?

Anasayfa
Galeri Tahta kaşık bakımı nasıl yapılır?
tahta kasik bakimi nasil yapilir 32389 777x400 - Tahta kaşık bakımı nasıl yapılır?
shutterstock 75625291 - Tahta kaşık bakımı nasıl yapılır?

Mutfakta en çok tercih edilen şeylerden biri de tahta kaşıklar ve çatallardır. Tahta kaşıklarınızı ya da çatallarınızı kullanırken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunduğunu biliyor muydunuz? Tahta kaşık bakımı ? Tahta kaşık bakımında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

shutterstock 408676126 - Tahta kaşık bakımı nasıl yapılır?

TAHTA KAŞIKLARINIZI BULAŞIK MAKİNASINA ATMAYIN: Mutfakta yemek yaparken en çok tercih edilen kaşıklardan olan tahta kaşıkları temizlerken bazı şeylere dikkat etmek gerekiyor. Tahta kaşıklarınızı ya da çatallarınızı temizlerken ılık su ile yıkamalı ve bulaşık deterjanı kullanmalısınız.Bulaşık makinesine de atarak temizleyebilirsiniz. Ancak tahta kaşıklarınızı bulaşık makinasına atmak onların ömrünü kısaltacaktır. Bu nedenle elinizde yıkamaya özen göstermelisiniz.

shutterstock 614794967 - Tahta kaşık bakımı nasıl yapılır?

ZEYTİN YAĞI İLE OVALAYIN: Tahta kaşıklarınızı düzenli olarak yağlayın. Bu zeytinyağı için ters bir tepkime yapacaktır. Üzerindeki kirli atıkların kolay bir şekilde temizlenmesini sağlayacaktır.

shutterstock 1082021960 - Tahta kaşık bakımı nasıl yapılır?

TAHTA KAŞIK KOKUSU NASIL GEÇER?: Tahta kaşıklar kokuyu hemen hapsetme özelliğine sahiptir. Kokuyu çıkarmak için karbonatlı suyun içerisinde bekletmeniz yeterli olacaktır. Sirkenin içerisinde de bekletebilirsiniz. Bu şekilde kokunun kaşıklardan ya da çatallardan kolaylıkla çıktığını fark edeceksiniz.

shutterstock 572331145 - Tahta kaşık bakımı nasıl yapılır?

TAHTA KAŞIK NE ZAMAN ATILMALIDIR?: Tahta kaşıklar atılması gereken zamanı belli eder. Çatlayıp kırılmaya başladığı zaman kaşıklarınızı daha fazla bekletmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.