Türkiyenin yeni gözde blog sitesi. MYTURKNET.COM -

Son dakika, fragman, magazin, biyografi, dizi ve güncel bilgiler.

Kapat

Polis Meslek Yüksek Okulu hangi illerde var 2019

Anasayfa
Bilgi Polis Meslek Yüksek Okulu hangi illerde var 2019
Polis Meslek Yüksek Okulu hangi illerde var 2018 1
Ilvi Many GEOs

Polis Meslek Yüksek Okulu hangi illerde var, Pmyo Hangi İllerde bulunuyor? Polis Meslek Yüksek Okulu hangi illerde var, PMYO bulunan iller

Bu Yazımıda Ülkemizde Polis Meslek Yüksek Okulu hangi illerde var , Bu okullar hakkında bilgiler, Polis Meslek Yüksek Okullarının amacı ve - PMYO Akademik takvimi yer almaktadır.

Polis Meslek Yüksek Okulu hangi illerde var 2019


 1. İstanbul Adile Sadullah Mermerci Polis Meslek Yüksek Okulu / Müdürü: Haydar KARSAVURANOĞLU
 2. Kastamonu Polis Meslek Yüksek Okulu / Müdürü: Ömer SÜLÜN
 3. Kırıkkale Polis Meslek Yüksek Okulu / Müdürü: Selçuk DOĞUŞ
 4. İzmir Rüştü Ünsal Polis Meslek Yüksek Okulu / Müdürü: Musa ERDOĞAN
 5. Samsun 19 Mayıs Polis Meslek Yüksek Okulu / Müdürü: Ogün ŞAHİN
 6. Ankara Akyurt Polis Meslek Yüksek Okulu / Müdürü:

İstanbul Adile Sadullah Mermerci Polis Meslek Yüksek Okulu Hakkında

Adile Sadullah Mermerci Polis Meslek Yüksekokulu, İstanbul İli Sarıyer İlçesi Gümüşdere köyü yakınlarında, sahilinde, yaklaşık 408.000 m² ‘lik alanda faaliyet göstermekte olup, Hazine tarafından tahsis edilen arazi üzerine, MERMERCİ ailesinin çoğunluk hissesine sahip olduğu AKFİL Sanayi ve Ticaret Limitet Şirketi tarafından, “Adile Sadullah MERMERCİ ” isminin verilmesi şartı ile 1993 yılında yaptırılmıştır.

2000 yılında ise Emniyet Genel Müdürlüğü ve Polis Teşkilatını güçlendirme Vakfı tarafından aktarılan ödenekler ile (2) adet yatakhane bloğu, (1) adet Poliklinik bloğu ve (61) dairelik (3) lojman bloğu eklenmiştir. Müdürlüğümüze en yakın ilçe olan Sarıyer 17 Km, İstanbul-Taksim ise 45 Km. mesafededir.

Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü;

 • 03.08.1998 tarihli Bakan oluru ile Adile Sadullah Mermerci Polis Okulu olarak faaliyete başlamıştır.
 • 06.10.2001 tarih ve 24545 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan 2001/2999 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ve 4652 sayılı Polis Yüksek Öğretim Kanunu çerçevesinde, Polis Akademisi Başkanlığına bağlı, 2 yıllık, Adile Sadullah Mermerci Polis Meslek Yüksekokulu’na çevrilmiştir.
 • Adile Sadullah Mermerci Polis Meslek Yüksekokulu, 04.06.2006 tarih ve 2006/26188 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan, Bakanlar kurulu kararı gereği, 06.06.2006 tarihinde, Polis Meslek Yüksekokulu statüsü kaldırılmaksızın, fiili olarak Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğüne dönüştürülmüştür.

2014 yılından itibaren ise Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz, Polis Meslek Yüksekokulu olarak hizmet vermeye başlamıştır.

Kastamonu Polis Meslek Yüksek Okulu Hakkında

01.09.1997 tarih ve B.05.1.EGM.0.72.17.01.02.97 sayılı İçişleri Bakanlığı’nın onayı ile kurularak eğitim öğretime başlamış, Kastamonu Polis Meslek Yüksek Okulu kuruluşundan 25/08/2010 tarihine kadar Kastamonu Gölköy mevkiinde Ziraat Okulu binası olarak kullanılan binanın restore edilmesiyle belirtilen yerde; 25/08/2010 günü itibariyle Saraçlar Mahallesi Huzurevi Caddesi, No: 52’deki kampüsünde hizmet vermektedir.

Kastamonu Polis Meslek Yüksek Okulu toplam; 126.704 m2 alan üzerine kurulmuş olup, 3 katlı idari bina, 4 katlı 2 adet eğitim binası, 4 katlı 2 adet ve 5 katlı 1 adet yurt binaları, 2 katlı yemekhane binası, kapalı spor salonu, halı saha, 10 yollu 1 adet kapalı atış poligonuı, 1 adet açık atış alanı, 1 adet havalı tabanca atış poligonu ve 5 katlı kamu konutu olmak üzere toplam 9 ayrı binadan oluşmaktadır.

Kastamonu Polis Meslek Yüksek Okulu eğitim binalarında toplam 34 derslik, yurt binalarında toplam 260 adet koğuş bulunmaktadır.

Kastamonu Polis Meslek Yüksek Okulu kuruluşundan itibaren bu güne kadar toplam 4912 öğrenci mezun edilmiştir.

Kırıkkale Polis Meslek Yüksek Okulu Hakkında

Kırıkkale Polis Meslek Yüksekokulu, Bakanlar Kurulunun 15.09.2008 tarihli kararının 08.10.2008 tarih ve 27018 sayılı Resmi Gazetede yayımlanmasını müteakip, 2008-2009 Eğitim ve Öğretim yılında eğitime başlamıştır.

Kırıkkale Polis Meslek Yüksekokulu Müdürlüğünde eğitim ve öğretime devam eden 800 öğrencinin barınma ihtiyacını karşılayan yatakhane ve eğitim binasının bulunduğu yeni bina, idare ve işlemlerin yürütüldüğü birimlerin bir kısmının bulunduğu eski bina ile öğrencilerimizin kullanımına sunulan kapalı spor salonu, açık hava basketbol sahası, Açık tenis kortu, açık ve kapalı atış poligonu, suni çim saha, halı saha, kondisyon salonları, Polis Savunma Taktikleri uygulama salonu, kantin, yemekhane, konferans ve sinema salonu, atölyesi, kütüphane ile kapalı alan 36.500. m² olmak üzere toplam 112.500 m² den teşekküldür.

İzmir Rüştü Ünsal Polis Meslek Yüksek Okulu Hakkında

İzmir Rüştü Ünsal Polis Meslek Yüksek Okulu Polis Okulu olarak ilk defa 23 Mayıs 1960 tarihinde, 150 öğrenci kapasiteli olarak şu an İzmir Bölge Polis Kriminal Laboratuarı’nın bulunduğu yerde açılmış ve bir süre faaliyet göstermiştir. 16 yıllık bir hizmetten sonra 1976 yılında kapasitesi artırılmak üzere bugünkü okulun bulunduğu alanda binaların (tesislerin) inşaatına başlanmıştır.

1976’da başlanarak 1985’te bitirilen hizmet binaları 12 Şubat 1985 tarihinde İzmir Polis Koleji olarak eğitim ve öğretime başlamıştır. Bu tarihten itibaren hızla modern bir yapıya kavuşan okulumuz, gerek eğitim gerekse spor kompleksleri ile tam bir eğitim-öğretim kurumu olmuştur.

Daha sonra 7 Eylül 1992 tarihinde Bakanlık Makamının onayları doğrultusunda toplam 4 dönem mezun veren İzmir Polis Koleji kapatılarak tekrar İzmir Polis Okulu’na dönüştürülmüştür. 1992’den bu yana Polis Okulu olarak hizmet veren okulumuzun ismi yine 7 Temmuz 1995 tarihinde Bakanlık Makamının onayları doğrultusunda Rüştü Ünsal Polis Okulu olarak değiştirilmiştir.

8 Ekim 2001 tarihli Bakanlar Kurulu kararı ile Rüştü Ünsal Polis Meslek Yüksek okuluna dönüştürülmüştür ve o tarihten bugüne kadar eğitim ve öğretime bu adla devam etmektedir.

Samsun 19 Mayıs Polis Meslek Yüksek Okulu Hakkında

19 Mayıs Polis Meslek Yüksekokulu Samsun il merkezine 23 km mesafede olup Atakum Belediyesi sınırları içerisinde, Sinop karayolu üzerinde bulunmaktadır.

04.01.1982 tarihinde eğitim öğretime başlanılmış, 2001 yılında Polis Meslek Yüksek Okuluna dönüştürülmüştür.

Ankara Akyurt Polis Meslek Yüksek Okulu Hakkında

Akyurt Polis Meslek Yüksek Okulu Projesi , 87.000 m2 kapalı alana sahip 2000 öğrenci kapasitesi olacak şekilde tasarlanmıştır.

Yatakhane bloğu,Derslik bloğu,Yemekhane bloğu,Nizamiye Binası,150 kişilik bekleme salonlu),Gazino ve sosyal etkinlik bloğu,1100 kişilik Konferans Salonu,Gerektiğinde birleşebilecek toplam 1000 kişilik 2 adet Kapalı Spor Salonu,20’şer yollu Açık ve Kapalı Atış Poligonları,Açık Spor Tesisleri,3000 kişilik Stadyum (Tören için de kullanılabilecek),İş Ocakları,Açık Otoparklar,Sosyal Etkinlik Amfisi yer almaktadır.

Emniyet Teşkilatının ihtiyacı olan polis memurlarını yetiştirmek üzere Polis Akademisine bağlı, 2 yıl süre ile ön lisans düzeyinde, parasız yatılı, üniformalı, beslenme, barınma ve giderlerinin devletçe karşılandığı mesleki eğitim-öğretim ve uygulama yapan eğitim kurumlarıdır.

Yüksekokulların amacı öğrencileri;

 • Atatürk İlke ve İnkılapları doğrultusunda Atatürk milliyetçiliği, demokratik ve laik sosyal hukuk devleti ilkelerine bağlı,
 • Devletin Ülkesi ve Milleti ile bölünmez bütünlüğüne duyarlı,
 • Türkiye Cumhuriyeti Devletine karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getiren,
 • Türk Milletinin milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini taşıyan,
 • Türk olmanın şeref ve mutluluğunu duyan,
 • Toplum yararını şahsi menfaatinin üstünde tutan, aile, ülke ve millet sevgisiyle dolu,
 • Emniyet Teşkilatının ilerlemesine yardımcı olabilecek nitelikte ilmi, mesleki, teknik bilgi ve beceri sahibi,
 • Polis olmanın şeref, gurur, şuurunu ve polis üniformasının gerektirdiği saygınlığı taşıyan,
 • Hizmet esnasında karşılaşacağı meseleleri, T.C. Anayasasında belirlenen Cumhuriyetin nitelikleri doğrultusunda çözme ve takip kabiliyeti gelişmiş,
 • Mesleki kültürün ortak maddi ve manevi değerlerini benimseyen,
 • Beden, zihin, ruh, ahlak ve duygu bakımından dengeli ve sağlıklı şekilde gelişmiş,
 • Hizmetin kanunlara uygun olarak yapılması ve arzu edilen neticeye ulaşılması için gerekli olan inanç ve şuur ile meslek disiplininin gerektirdiği tavır ve davranışları gösteren,
 • Sorumluluklarını yüklenebilme şuuruna ve başarılı görevler yapabilme yeteneğine sahip, kişi ve meslek mensubu olarak yetiştirmektir.

PMYO Akademik Takvim

Polis Meslek Yüksek Okulu hangi illerde var 2019 Güncel

Polis Meslek Yüksek Okulu hangi illerde var 2019 Güncel

Polis Akademisi Web Sitesinde Bilgiler Aldık: PA

Bu yazımızda rüştü ünsal pmyo, pmyo okullar nerelerde var, afyonkarahisar pmyo, pmyo nerede, pmyo nerelerde hangi illerde var, şükrü balcı pmyo, Polis Meslek Yüksek Okulu hangi illerde var 2019 hakkında bilgi verdik

“Polis Meslek Yüksek Okulu hangi illerde var 2019” üzerine 14 yorum

 1. Anonim says:
 2. Myturknet says:
 3. Anonim says:
 4. şvlll says:
 5. Anon says:
 6. elif says:
 7. Oğuz says:
 8. sevval says:
 9. Ali U. says:
 10. Dc_guner says:
 11. Anonim says:
 12. Anonim says:
 13. Yasin says:
 14. murat says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.