Kapat

Diriliş Ertuğrul 139. Bölüm Fragmanı İzle!

Anasayfa
Dizi Diriliş Ertuğrul 139. Bölüm Fragmanı İzle!

, Hande Soral, İlker Aksum ve ’ın başrollerinde yer aldığı dizisinin 138. bölümü 6 Mart Çarşamba günü izleyicilerle ekranında buluştu. Dizinin yeni bölümü ise 13 Mart Çarşamba günü izleyicilerle buluşmaya hazırlanıyor.

Diriliş Ertuğrul dizisinin 139. bölümünden ilk görüntüler yayınlandı. 5. sezonunda izleyicilerle buluşmaya devam eden dizinin reytingleri de memnun etmekte. Peki yeni bölümde izleyicileri neler bekliyor? Videodan 139. bölüm fragmanını izleyebilirsiniz.

Dizinin 138. bölümünde yaşananlar ise şöyle:

Hülagü Han’ın Sultan Keykavus’u idam ederek Türk obalarına gözdağı vermek

İstemesi üzerine komutan Alıncak onu Hülagü Han’a götürerek gözüne girmeyi amaçlıyordu. Ertuğrul Bey ise bu planı bozarak Sultan Keykavus’u kaçırıp, Komutan Alıncak’a büyük bir darbe vurmuştu. Komutan Alıncak, Ertuğrul Bey’den şüphelenip Kayı obasını bassa da Ertuğrul Bey Moğollar’ın arasına soktuğu gizli casusu Mergen sayesinde, Sultan’ı Berke Han’ın kaçırdığına inandırmıştı

Selcan’ın kendisine attığı tokadı sindiremeyen Sırma, Selcan’a hançerle saldırmış fakat kendini savunmaya çalışan Selcan, Sırmay’ı yaralamıştı.

Bu olayı öğrenen Beybolat Bey, sinirinden deliye dönmüş, yargısız infaz yaparak Selcan’a kırbaç cezası vermek istemişti. Ertuğrul Bey ise son anda yetişip bu duruma engel olup Selcan’ı yeniden adil bir şekilde yargılayıp İlbilge’nin verdiği ifadeyle de suçsuz olduğunu ortaya çıkarmıştı.

Ertuğrul Bey, Alıncak’a Moğollardan çalınan altınları verme sözüyle obasını geri almıştı. Alıncak’ın amacı ise altınları aldıktan sonra Ertuğrul Bey’i öldürmekti. Ertuğrul Bey bu oyunu anlayıp Komutan Alıncak’a yeni bir hamle yapmış ve onlardan kaçırdığı Sultan Keykavus’u onlara teslim edeceğini söylemişti. Komutan Alıncak da tüm itibarı bu meseleye bağlı olduğu için bu durumu mecburen kabul etmişti.

Peki, Ertuğrul Bey Sultan Keykavus’u Alıncak’a teslim edecek midir?
Selcan ve Sırma arasında yaşanan meselelerden sonra sular duracak mıdır? Söğüt’ü geri alan Ertuğrul Bey’i ne gibi gelişmeler beklemektedir? Ertuğrul Bey’in hamleleriyle köşeye sıkışan Komutan Alıncak’ın yeni hamlesi ne olacaktır? Obasını ve Söğüt’ü geri alan Ertuğrul Bey’e karşı Beybolat ne yapacaktır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.