Türkiyenin yeni gözde blog sitesi. MYTURKNET.COM -

Son dakika, fragman, magazin, biyografi, dizi ve güncel bilgiler.

Kapat

“Bu yemekleri 1 saatte hazırlarım….” Zuhal Topal’la Sofrada 93. Bölüm

Anasayfa
Televizyon “Bu yemekleri 1 saatte hazırlarım….” Zuhal Topal’la Sofrada 93. Bölüm
Aliexpress TR

ekranında yeni haftaya başlayan ’la Sofrada programının 2 Ocak Çarşamba günü 93. bölümü izleyicilerle buluştu. Programın 93. bölümünde gelin Sevil Özen Yıldırım ve Kayınvalidesi Ayten Yıldırım yarıştı.Sevil hanım 25 yaşında ve heniz 7 aylık evli. Gelin hanım aynı zamanda Türk Halk Müziğe sanatçısı. Kayınvalide Ayten hanım ise sakin görünüyor ama bir hayli de heyecanlıydı… Gelin hanım yemek sıralaması nedeniyle eleştiri aldı. Videodan başlıktaki konuyla ilgili detayları izleyebilirsiniz.

Tavırları sebebiyle de kayınvalideler tarafından bir hayli eleştiriler aldı. Gelin hanım sinirli ve agresif olması nedeniyle eleştirildi. Gelin hanımın yemeklerine de kayınvalideler tarafından bir hayli eleştiri aldı. Servislerin geç olması ve masanın çok karışık olması da başlıca eleştiri konularıydı. Zuhal Topal da bazı eleştiriler yapsa bile gelin hanımın olumlu yönlerine de vurgu yaptı. Kayınvalidelerin her şeyini eleştirmesinden yakınan Sevil hanım, agresif bir tutum sergilediğini kabul etti ve gerildiğini belirtti. Gelin hanımın servislerinde sert tavrına da eleştiriler yapıldı.

PROGRAMDA YAŞANANLARIN DETAYI!

Sevil gelin türkü söyledi, kayınvalidesi Ayten hanım gözyaşlarına boğuldu.

Türkücüymüş Sevil hanım.. Eşi Selçuk beyin sahneye çıkarken kendisinin kıyafetlerine çok karıştığını, dekolte mini etek giymesi durumunda sürekli uyardığını söyledi.

Sahne kıyafetlerini Zuhal Topal görmek istedi. Giyinme odasına gitti, kıyafetlere baktı. Zuhal Topal, giyinme odasında bulduğu davulu çalmaya başladı.Ayten Hanım, üst katta uyuyan oğlunun sese uyanmış olabileceğini söyleyerek onu kontrol etmeye çıktı. Durumu ti’ye alan Zuhal Topal, “Uçuk falan çıkar çocukta, çok selamlar, deyip tekrar buluşmak üzere” diyerek evden çıktı.

İlk yemeğin çorba yerine Sivas’ın yöresel madımak yemeği olması eleştirildi. Zuhal Topal, yarışmacıların ne yemek yapacağına format olarak karışmadıklarını, ille de önden çorba gelmesi gerekmediğini, salata ya da zeytinyağlı da tercih edilebileceğini söyledi.

Madımak yemeğini Birgül Hanım beğendi. Birgül Hanım’ın bir gün sonra kendi günü olması nedeniyle masada olumlu hava estirdiği şeklinde bir eleştiri yapıldı.

Hülya Hanım, madımak yemeğini beğendi. Eleştirecek bir şey olmadığını söyledi.

Neslihan Hanım da Madımağı beğendi.

Pakize hanım ise beğenmedi. Pakize hanım, “Ben Sivaslıyım, en iyi lezzeti, kıvamı ben bilirim. Damak tadıma uymadı dedi. Madımağın çok basit piştiğini söyledi. Ayten Hanım’a gelinin menüleri çok basit ve hafif. Bu yaşımda ben bile bir saatte bu menüyü yaparım diye konuştu.

Hülya Hanım gelinine haksızlık yapıldığını söyledi. Ayten Hanımın 4 vermesini eleştirdi.

Zuhal Topal da madımak yemeğini çok beğendiğini, bulgurun da çok yakıştığını belirtti.

Kırmızı biber ve kabak dolmasını Birgül Hanım beğenmedi. Biraz acı geldiğini, biberlerin eridiğini söyledi.

Pakize Hanım, dolmanın içi çin “Çorba gibi olmuş” dedi.

Neslihan Hanım ise biber dolmasının içinin pişmediğini iddia etti.

Gelin Sevil hanım dolmalar beğenilmeyince, bir anda “Verin yemiyorsunuz” diyerek tabakları alıp gitti. Zuhal Topal bu duruma çok şaşırdı. Pakize ve Hülya Hanım, “Önümüzden aldı götürdü. Hiç nazik değildi” dediler.

Gelin Sevil hanım ise “Yemiyorsunuz kurcalıyorsunuz yemeği, yemeyeceğiniz belli zaten” diye konuştu.

Birgül Hanım, tabağını kendisinin verdiğini, Hülya Hanım da tabağı sonra kendisinin uzattığını söyledi. Bu olaydan sonra masadaki herkesin yüzü asıldı.

Neslihan Hanım,’Yemeğin çok basit’ yorumunu yaptı. Pakize Hanım da ‘Hepsi basit’ yorumunu yaptı.

Gelin Sevil hanım iyice gerildi. Mutfakta da durumu eleştirdi. Gelin hanım, “Benim yemeklerime basit diyorlar. Kendi gelinlerinin mutfakları dağınık bilmem ne. Ben yapınca zorlarına gitmiştir” diyerek yakındı.

Neslihan Hanım servisin çok geç geldiğini söyleyerek eleştirdi ve ‘Bize mi sinirlendin de geç servis yaptın’ diye sordular.

Portakallı Kuzu İncik yemeğine geçildi.

Pakize Hanım, mutfağı kontrol etmeye gitti ve “Kızdın mı bize” diye sordu. Sevil hanım ‘Hayır’ dedi. Pakize hanım, “Mutfak iyi, yemekleri hafif olduğu için mutfağı toplayabilmiş. Yemekleri de aceleden yaptığı belli. Dolma hiç olmamış” diye konuştu.

Zuhal Topal, yemeklere basit, hafif şeklinde yapılan yorumlara sinirlendi ve “Geçelim artık bunu” dedi.

Hülya Hanım, “Pişmemiş galiba, kesemedim” dedi.

Sevil hanımın yanıtı çok ilginç oldu: ‘Kemiğini mi kesmeye çalışıyorsunuz?’

Bütün yarışmacılar etin pişmediğini söyledi. Neslihan Hanım, bir de koku aldığını söyledi.

Birgül Hanım, kuzu etini sevdiğini ve kokuyu fark etmediğini söyledi.

Sevil hanım, ‘Ben sizin damak zevkinizi bilemem. Bilmediğim için dana eti, kuzu eti seçerim. Bilemem koktuğunu falan” ifadelerini kullandı.

Neslihan Hanım, Sevil’in tavırları için “Tersliyorsunuz, sert konuşuyorsunuz” eleştirisini yaptı. Sevil Hanım kabul etmedi ve söylenene sadece karşılık verdiğini belirtti.

zuhaltopallasofrada 93bolum - “Bu yemekleri 1 saatte hazırlarım….” Zuhal Topal’la Sofrada 93. Bölüm

Gelin hanım, Pakize Hanımın daha madımağı tatmadan yorum yapmasından yakındı.

Masaya cacığın ve salatanın gelmemesi de eleştiri konusu oldu. Sevil hanım, salata bulgurlu olduğu için yemeğin yanında getirmediğini söyledi

Birgül Hanım, hem cacık hem salatanın olmasını eleştirdi.

Zuhal Topal da inciğin lokum gibi ayrılması gerektiğini söyleyerek yarışmacılara bu konuda katıldığını söyledi.

Masaya içecek de getirilmemesine Neslihan Hanım dikkat çekti ve “Gelininiz ağır çalışıyor. Masayı unutuyor” eleştirisini yaptı.

Cacığın geç getirilmesinden sonra Neslihan Hanım, içecek sorulmamasını eleştirdi. Pakize Hanım, “Zor cevap verir gibisin” deyince Sevil hanım, “Gibisi nedir yani” dedi.

Neslihan Hanım, ‘Çok sinirli bir gelininiz var. Gelininiz çok agresif duruyor” dedi.

Ayten Hanım, “O yoruldu ondan, onun yapısı öyle” diyerek gelinini korudu.

Sevil hanım da mutfakta “Şimdi de sinirli yaptılar….Aşırı derecede canım sıkıldı. Emeğe saygıları yok. Masaya oturur oturmaz başladılar.. Yok mutfaktan geç geliyormuşum, yok bilmem neymiş” diyerek kayınvalideleri eleştirdi.

Cacığın geç geldiğini Zuhal Topal da onayladı. Kayınvalideler cacığın biber dolması ile ikram edilmesi gerektiğini söylendi.

Pakize Hanım, kendilerine kızdığı için gelin Sevil’in cacığı geç getirdiğini söylerken Sevil, “Ben öyle uygun gördüm, öyle daha iyi olacağını düşündüm. Pakize Hanım sürekli söylüyorsunuz ama kızmadım. Yemeğin sırasını size kızmama göre mi ayarlayacağım. İnat mı edeceğim sizinle?” diye konuştu.

Sevil gelin servisi geç getirmekle eleştirildi, masada gecikme olduğu, karışıklık olduğu şeklinde eleştiriler yapıldı.

Gazete baklavasının görünümü ve sunumu da beğenilmedi.

Puanlamaya geçildi.

Hülya hanım 4 puan verdi.

Pakize hanım ilk önce 2 puan verdi. Ancak Zuhal Topal, 1 ve 2 puanı yemekler eksiklik olmadığı sürece verilmemesi gerektiğini hatırlattı. Pakize hanımdan da puanını 3’e yükseltmesini istedi. Masada 2 verenlerin de düzeltmesi gerektiğini hatırlattı. Pakize hanım daha sonra puanını 3 olarak düzeltti.

Birgül hanım 3 puan verdi.

Neslihan hanım 3 puan verdi.

Zuhal Topal’ın puanı ise 5 oldu.

Trendyol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.