Türkiyenin yeni gözde blog sitesi. MYTURKNET.COM -

Son dakika, fragman, magazin, biyografi, dizi ve güncel bilgiler.

Kapat

T.C. Kimlik no ile SGK prim sorgulama ve hizmet dökümü görüntüleme

Anasayfa
Bilgi T.C. Kimlik no ile SGK prim sorgulama ve hizmet dökümü görüntüleme
t.c. kimlik no ile sgk prim sorgulama ve hizmet dokumu goruntuleme - T.C. Kimlik no ile SGK prim sorgulama ve hizmet dökümü görüntüleme
Aliexpress TR

Sigorta ile ilgili işlemler vatandaşlar tarafından en fazla takip edilen ve e Devlet üzerinden kolaylıkla yapılabilen konuların başında gelmektedir. Haberimizde T.C Kimlik no ile prim sorgulama ve hizmet dökümü sorgulama ile ilgili merak ettiğiniz bütün detayları bulabilirsiniz…

SGK PRİMİ NASIL SORGULANIR?

E Devlet şifresi olan vatandaşlar E Devlet’e giriş yaparak SGK hizmet dökümüne ulaşabilir.

E Devlet (https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/) sistemine şifrenizle giriş yaptıktan sonra arama bölümüne ‘SGK Tescil ve Hizmet Dökümü’ yazınız. Karşınıza çıkacak olan sayfada ‘Sosyal Güvenlik Kurumu/SGK Tescil ve Hizmet Dökümü’ (https://www.turkiye.gov.tr/sgk-tescil-ve-hizmet-dokumu) sekmesine tıklayınız. Karşınıza çıkacak olan ekranda, hangi sigorta türüne kayıtlıysanız 4A/4B/4C, ona dair sigorta dökümüne ulaşabilirsiniz. SGK prim gününüzü görebilirsiniz.

Hizmet dökümünü barkotlu veya kâğıt şeklinde alabilirsiniz. Eğer sizden istenen belgenin internet üzerinden gönderilmesi gerekiyorsa sol üstte ‘Barkodlu Vesika Oluştur’ sekmesine tıklayıp belgeyi oluşturabilirsiniz. İndir butonu ile indirdikten sonra lüzumlu mercilere gönderebilirsiniz.

Eğer kâğıt vesika alacaksanız. Sağ üstteki ‘Yazdır’ butonuna tıklayıp çıktısını alabilirsiniz.

E DEVLET ŞİFRESİ OLAMADAN SGK PRİMİ SORGULANABİLİR Mİ?

Vatandaşların merak ettiği diğer bir soruysa ‘E Devlet şifresi olamadan SGK prim sorgulanabilir mi?’ Bu sorunun cevabı hayır. E Devlet şifresi olmadan SGK primi sorgulayamazsınız.

E DEVLET ŞİFRESİ NASIL ALINIR?

Şifreyi, şahsen müracaat ile, üzerinde T.C. Kimlik numarasının bulunduğu fotoğraflı kimliğin(nüfus cüzdanı, evlilik cüzdanı, pasaport ve ehliyet, avukat kimlik kartı, mavi kart, ikamet tezkeresi, yargıç ve savcı kimlik kartları, süresi dolmamış (geçerli) çalışma ruhsat kartı) ibraz edilerek Vatan içinde PTT Merkez müdürlüklerinden veya yetkili şubelerden alınabilir.

E-Devlet şifresi vatan dışında Elçilik ve Konsolosluklardan temin edilebilir. Bağlı bulunulan hariç temsilciliklerden konuyla ilgili detaylı bilgi alınabilir.

Bununla birlikte, mobil imza, elektronik imza veya internet bankacılığı kullanılıyorsa, e-Devlet Kapısına bunlardan biri ile giriş yaptıktan sonra şifre oluşturulabilir. Pilot il olan Bolu’da kullanılan elektronik kimlik kartı ile de Türkiye.gov.tr adresine giriş yapılabilir ve şifre oluşturulabilir.

Trendyol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.