Murat Özdemir Biyografisi

Survivor 2019 da yarışacak ilk isim MasterChef programıyla tüm dikkatleri üzerine çeken Murat Öztürk oldu.

Murat Özdemir, 1973 yılında Bolu, Mengen’de doğmuştur. 3 ablası vardır. Aşçı bir aileden gelen Murat Özdemir’in kendisi de aşçılık yapıyor. 13 yaşında Kalyon Otel’de çalışmaya başladı. Daha sonra da bir yıl kadar Swissotel’de çalıştı.

1996 yılında Brüksel’deki Türk Büyükelçiliği’nde dört yıl çalıştı. Bu arada İngilizce ve Fransızca öğrendi. Bir süre Suudi Arabistan’ın Cidde şehrinde çalıştı.

2000 yılından 2002 yılına kadar Çırağan otelinde Tuğra Restoran soğuk meze şefi olarak çalışırken işten atıldı. İşsiz kalınca Antalya’daki Kremlin Palace WOW Otel’de İtalyan mutfağı şefi olarak çalışmaya başladı. Daha sonra bu otelden de ayrılarak Lara’da ‘Bolulu Murat Şefin Köftecisi’ adını verdiği kendi köfteci dükkânını açtı. Ardından Pideci, nargile kafe ve Türk yemekleri restoranı da açtı ve işletti. Kış sezonunda işler kötü gitmeye başlayınca 4 dükkânı da satarak İstanbul’a gitti.

İstanbul’da her gün farklı semt pazarlarında açtığı tezgâhta zeytinyağlı yiyecekler satmaya başladı.

TV8‘de 7 Mayıs 2018 tarihinde başlayarak yayınlanan “Yemekteyiz” adlı yemek yarışması programının finalinde tepki çeken sözleri nedeniyle ve programın sunucusu Onur Büyüktopçu‘nun sözünü sık sık kestiği için programdan kovulan Murat Özdemir, 2018 yılında MasterChef jüri üyeleri Mehmet Yalçınkaya, Hazer Amani ve Somer Sivrioğlu olan “MasterChef Türkiye” adlı yarışmaya katıldı.

Murat Özdemir, ilk evliliğini çalıştığı otelin sahibinin kızı ile yaptı ve 5 yıl evli kaldı. İkinci evliliğini kendinden 12 yaş küçük biri ile yaptı ve bu evliliğinden 2002 doğumlu Zehra adında bir kızı vardır. İkinci eşinden de 2004 yılında boşandı. 2016 yılında başka biriyle evlenmiştir.

Acun Ilıcalı, 2019 yılında yapılacak olan “Survivor TürkiyeYunanistan” yarışmasında yarışacakların arasında Murat Özdemir’in ilk yarışmacı olduğunu duyurdu.

Yorum

Daha yeni Daha eski