Kapat

Instagram’da karşı taraftan mesaj silme nasıl yapılır? DM’den mesaj silme

Anasayfa
Bilgi Instagram’da karşı taraftan mesaj silme nasıl yapılır? DM’den mesaj silme
instagrame28099da karsi taraftan mesaj silme nasil yapilir dme28099den mesaj silme - Instagram’da karşı taraftan mesaj silme nasıl yapılır? DM’den mesaj silme

Instagram fotoğraf ve video paylaşımı ile birlikte kullanıcılarına anlık sohbet etme olanağı da tanır. Instagram’ın anlık sohbet kutusu Direkt adı ile bilinir. Direkt mesajlaşma kutusunda anlık sohbetin yanı dizi fotoğraf ve video da paylaşılabilir. Ayrıca gönderilen bu etkileşimler istenirse art de alınabilir. Yani birine gönderdiğiniz mesajı karşı yan görmeden silebilirsiniz. Ama mesajınızı karşı yan gördükten sonra silme işlemi gerçekleştirseniz de mesajlarınız karşı tarafta kalmaya devam eder. karşı taraftan mesaj silmek istiyorsanız bunu karşı yan görmeden yapmalısınız. Eğer mesajını karşı yan gördükten sonra silerseniz sadece sizin mesaj kutunuzdan silinir. Peki karşı taraftan mesaj silme işlemi nasıl yapılır? İşte Instagram mesaj silme ile ilgili merak ettiklerinize yanıtlar…

INSTAGRAM’DA KARŞI TARAFTAN MESAJ SİLME NASIL YAPILIR?

Instagram özelliklerine Direct kutusunda karşı taraftan mesaj silmeyi de ekledi. Bu aslında gönderiğiniz içeriği iptal etme özelliği. Peki Instagram’da karşı taraftan nasıl mesaj silinir?

– Intagram sohbet alanını açtıktan sonra silme işlemi yapacağınız konuşmayı açın

– Silmek istediğiniz mesajın üzerine dokunun ve ‘Görnderiyi İptal Et’ deyin. Böylece karşı taraftan da yazdığınız mesajı silebilirsiniz.

– Ancak kişinin mesajınızı görmesini istemiyorsanız elinizi acele tutmalısınız…

INSTAGRAM’DA MESAJ SİLME NASIL YAPILIR?

Instagram’da konuşmanızı silmek için sohbet ettiğiniz kişinin adının üzerine gelip (Direkt sayfasında) sola kaydırarak “Sil” seçeneğini bulabilirsiniz. Mesajları seçerek toplu silme işlemi Instagram’da yapılmaz. Ya bütün sohbet kutusunu silmelisiniz ya da tek tek mesajlara dokunarak “Gönderimi İptal Et” seçeneğini kullanmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.