Kapat

Yalova’da Gezilecek Yerler

Anasayfa
Bilgi Yalova’da Gezilecek Yerler
Yalova'da Gezilecek Yerler
745x500 yalovada gezilecek yerler - Yalova'da Gezilecek Yerler

Yalova’da Gezilecek Yerler

Yalova’da dolaşılacak yerler, Yalova dolaşılacak yerler, Yalova termal dolaşılacak yerler mevzuları ile alakalı ayrıntılar haberimizde…
YALOVA DOLAŞILACAK YERLER

Yalova, Türkiye’nin en minik şehri olarak öğrenilir ve Marmara Bölgesi’nin gizli cennetidir. Marmara Bölgesi’nin en hoş kıyılarına sahiptir ve kıyı, av, termal ve tabiat turizmi bakımından ehemmiyetli bir yere sahip olan liman şehridir. Yalova 1995’te il olmuştur. Yalova, tarihi ve turistik açıdan öenmli bir şehirdir.

YALOVA’DA DOLAŞILACAK YERLER


Çınarcık

By bölge Yalova’nın en büyük ilçesidir. Bu ilçenin tarihi M.Ö. 4000’li senelere kadar uzanıyor. Bu ilçe Frigyalılar, Kimiryalılar ve Romalılar’dan izler taşıyor. Çınarcık, Yalova’nın turizm kazançları açısından ehemmiyetli ilçelerindendir.

YALOVA TERMAL DOLAŞILACAK YERLER

Termal Kaplıcalar

Türkiye’de altın madalya almış tek kaplıcadır ve Yalova il merkezine 12 kilometre uzkalıktadır.

İlk hamam Bizans İmparatoru Constantinus tarafından yaptırılmıştır. Daha sonra kaplıcalarda bulunan yeni banyolar ve köşkler Sultan Abdülmecid Dönemi’nde yaptırılmıştır. 1929 senesinde Atatürk’ün isteği ile koruma altına alınmıştır.

Dipsiz Göl

Şehir ormanından 2,5 kilometre uzaklıkta olan minik dipsiz göl etraflarında bulunan natürel zenginlikleri ile yedi göller bölgesini aratmayacak güzellikte.

Yürüyen Köşk

1930 senesinde mühendis Ali Galip Alnar ve takımının bina esası kazıp altına raylar döşeyerek Ulu Çınar ağacından vasati 5 metre uzaklaştırılır. O günden beri köşkün ismi ‘Yürüyen Köşk’ olmuştur. 2006 senesinde köşkün onarımı Yalova Belediyesi tarafından yapılmıştır ve ziyaretçilere açılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.