Giresun Neyi Meşhur

Giresun Neyi Meşhur

Giresun'un tanınmış tatlısı, Giresun'un neyi tanınmış yemekleri, Giresun'un tanınmış yerleri mevzuları ile alakalı ayrıntılar haberimizde...
Giresun sahip olduğu doğla hoşluklar ve tarih ile sene içierisinde bir hayli yerli - yabancı turisti ağırlıyor. Giresun'da ne tanınmış diye merak edenler hepsini inceledik ve yazımızda derledik.

GİRESUN'UN TANINMIŞ YERLERİ
[post_ad]
Kümbet Yaylası

Şehrin en çok ziyaret bölgelerinden biridir. Erişimi oldukça basittir ve turizm açısından oldukça ehemmiyetli bir konumu vardır.

Kulakkaya Yaylası

Bu yayla da dolaşırken Doğu Karadeniz'in o eşsiz manzaralarından meydfana gelen tabiat hoşluğuna tanıklık edebilirsiniz.

Giresun Kalesi

Halk tarafından bu kalede bir hayli faallik tertip edilir ve kalenin ihtişamlı yapısı görenlerde büyük hayranlık uyandıracak türden doğrusu.

GİRESUN'UN NEYİ TANINMIŞ YEMEKLERİ

Yemekleri genel olarak otsu nebatlardan yapılır. Sahil şehri olması avantajı ile sofralarında balık yetersiz olmaz.

Yumurtalı yağlı pide, kabak kabuğu kavurması, haşıl, soğan kızartması, fasulye turşusu, hamsi buğulama ve hamsi kızartma Giresun'un tanınmış yemekleridir.

GİRESUN'UN TANINMIŞ TATLISI

Giresun'un en tanınmış tatlısı 'Fındıklı Börek'tir Yufkaların arasına fındık konularak rulo biçiminde sarılır ve fırında pişirildikten sonra şerbetlenir. Fındıklı börek, Giresun'un bırakılmaz tatlılarındandır.Hiç yorum yok:

Yorumlama Biçiminden;

Adı/Url Seçerek Adınızı Yazarak veya

Anonim Seçeneğine Tıklayarak Gizli Yorum Yapabilirsiniz.

Tüm Hakları Saklıdır.Myturknet.com © 2014 - 2018
rss myturknet

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.