Zafer Ergin Kimdir Biyografisi

Zafer Ergin
Zafer Ergin
Zafer Ergin Biyografisi Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu... [post_ad]-->

Zafer Ergin Biyografisi

Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu.
Za2 de Ankara ’da doğmuştur. Dil Tarih Coğrafya Fakültesi, Sanat Tarihi bölümü mezunudur. Ankara Deneme Sahnesi'nden yetişmiş, çeşitli film ve dizilerde rol almıştır. 1961 yılında Devlet Tiyatrosu ailesine katıldı ve 1983'e kadar Ankara Devlet Tiyatrosu ’nda, daha sonra da İstanbul Devlet Tiyatrosu ’nda çalıştı.

1988-1990 yılları arasında İstanbul Devlet Tiyatrosu Sanat Yönetmenliği görevini üstlendi ve 2005 yılında Devlet Tiyatrosu ’ndan ayrıldı. Devlet Tiyatrosu ’nda 60 dan fazla oyun oynadı. Konuk olarak İstanbul Devlet Opera ve Balesi ’nde müzikallerde görev aldı. Birçok radyo oyununda rol aldı, sesiyle çok sayıda hayran edindi. Ayrıca televizyon dizileri ve sinema filmlerinde de görev alan Zafer Ergin, 7 yıl süreyle değişik üniversitelerde öğretim görevlisi olarak çalışken sanatsal çalışmalarının yoğunluğu nedeniyle ara vermek zorunda kaldı. Oyunculuk yaşamı boyunca değişik ülkelere turneler yaptı.

Kurtlar Vadisi dizisindeki rolüyle zirveye çıkmıştır. 2006 yılından günümüze dek Arka Sokaklar adlı dizide önce baş komiser, 3. sezondan itibaren ise emniyet amiri Rıza Soylu rolünü canlandırmaktadır.

Evlilikleri :
Melek Baykal ile 1975 ’te evlendi 4 yıl evli kaldılar.
Zafer Ergin,1987 yılında Binnaz Ergin ’le evlendi.


Etiketler:binnaz ergin,özgür ozan,zafer ergin gençliği,arka sokaklar
Zafer Ergin Kimdir Biyografisi Reviewed by My Turknet on 1/04/2018 Rating: 5
Tüm hakları saklıdır. Myturknet.com © 2014 - 2018
Destekleyen By Blogger, Tasarım by Myturknet

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.