Yasin El Kadı Kimdir Biyografisi

Yasin El Kadı
Yasin El Kadı
Yasin El Kadı Biyografisi Yasin El Kadı, 23 Şubat 1955 tarihinde Suudi Arabistan ’da doğmuştur... [post_ad]-->

Yasin El Kadı Biyografisi

Yasin El Kadı, 23 Şubat 1955 tarihinde Suudi Arabistan ’da doğmuştur. Şeyh Yasin Abdullah Kadı olarak da bilinir. Suudi Arabistan'lı iş adamıdır. ABD. Şikago'da mimarlık okudu. Daha sonra ABD ’de bir mimarlık şirketinde çalıştı. O yıllarda Usame bin Ladin ile tanıştı. Usame bin Ladin ailesinin sahip olduğu inşaat firmasında çalışmak üzere ABD ’de eğitim görmüş mühendisleri bulmak üzere Chicago ’ya gelmişti.
11 Eylül sonrası Amerikan resmi belgelerinde El Kaide lideri Usame bin Ladin ile bağlantısından dolayı adı "Özel Olarak Belirlenmiş Küresel Terörist" olarak geçti. Yasin El Kadı hakkındaki iddialara karşı mahkemelerde beraat etti, seyahat yasakları kaldırıldı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan oğlu Bilal Erdoğan'ın El Kadı ile görüşmesinin ardından "Yasin El Kadı aile dostumuzdur. Ne var bunda? Yasin El Kadı hakkındaki iddialara karşı mahkemelerde beraat etti, seyahat yasakları kaldırıldı. Büyük yatırımlar yapan Suudlu bir işadamıdır. Keşke Türkiye ’ye de yatırım yapsa" dedi

Yasin El Kadı, 2002 yılında Türkiye ’de kurulmuş olan Caravan Dış Ticaret ’in sahibidir. Ve bu şirkete yasal olarak Fatih Saraç vekalet ediyor. Aynı zamanda Sağlam İnşaat ’ta adı ’ya ait bu hisseler, Cüneyt Zapsu tarafından kurulmuş olan Sağlık ve Bakım isimli bir başka şirkete devrediliyor.


Etiketler:yasin el kadı serveti,yasin el kadı şirketleri,yasin el kadı süikast,yasin el kadı türkiye yatırımları,yasin el kadı erdoğan ilişkisi
Yasin El Kadı Kimdir Biyografisi Reviewed by My Turknet on 1/05/2018 Rating: 5
Tüm hakları saklıdır. Myturknet.com © 2014 - 2018
Destekleyen By Blogger, Tasarım by Myturknet

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Tema resimleri diane555 tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.