Erkan Haberal Kimdir Biyografisi

Erkan Haberal
Erkan Haberal
Erkan Haberal Biyografisi MHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyesi Erkan Haberal 2015 Genel Seçimleri için MHP ’den milletvekili adayı oldu... [post_ad]-->

Erkan Haberal Biyografisi

MHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyesi Erkan Haberal 2015 Genel Seçimleri için MHP ’den milletvekili adayı oldu.

Erkan Haberal, 1971 yılında Rize'nin Pazar ilçesi Subaşı Köyü'nde doğmuştur. Annesi Meryem Haberal, babası Mehmet Haberal ’dır. Murat adında kardeşi vardır.

Zonguldak Bahçelievler itirdi. Zonguldak 27 Mayıs Ortaokulundan 1985 yılında mezun oldu. 1988 yılında Ankara Bahçelievler Deneme Lisesini bitirdi. 1995 yılında Anadolu Üniversitesi İktisadi Ticari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. 1997 yılına kadar da Sağlık Kurumları İşletmeciliği Yüksek Lisansını tamamladı.

1995 yılından bu yana tıbbı cihaz satıcıları ve Özel Hastaneler Komitesi Üyesi görevleri yaptı. 1997 yılında Ankara Ticaret Odası Meclis Üyesi oldu.

2000 yılında Anadolu Turizm İşletmecileri Derneği Başkan Vekili oldu. Erkan Haberal, aynı zamanda 2002 yılından beri Haberal Eğitim Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi, Kanal B TV Yönetim Kurulu Başkan Vekili görevleri vardır.

2002-2004 yılları arasında Rize Spor Yönetim Kurulu Üyesi görevini yerine getirdi.

3 Kasım 2002 Türkiye Genel Seçimlerinde MHP ’den Rize milletvekili adayı oldu ancak seçilemedi.

Erkan Haberal, Başkent Üniversitesindeki tüm kantinlerde satılan Mol Gıda ürünlerinin üretimini yapan holdingin de sahibidir. Holding bünyesinde bir de Mol Pet adında petrol şirketini barındırıyor. Başkent TV(BTV) adlı bir televizyon kanalı var.

7 Nisan 2015 tarihinde İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin yürüttüğü bir soruşturma kapsamında gözaltına alındı. Ankara Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerin ardından İstanbul'a gönderildi. Emniyet'teki ifadesinin ardından savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.

Erkan Haberal, Zehra Haberal ile evlidir.

MHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyesi Erkan Haberal 2015 Genel Seçimleri için MHP ’den milletvekili adayı oldu. 7 Haziran 2015 tarihinde yapılan seçimlerde MHP ’den Ankara milletvekili adayı olan Erkan Haberal seçilemedi.


Etiketler:erkan haberal kimdir,erkan haberal eşi,erkan haberal evlendi,erkan haberal mehmet haberal,erkan haberal kiminle evlendi
Erkan Haberal Kimdir Biyografisi Reviewed by My Turknet on 1/07/2018 Rating: 5
Tüm hakları saklıdır. Myturknet.com © 2014 - 2018
Destekleyen By Blogger, Tasarım by Myturknet

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Tema resimleri diane555 tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.