Kapat

2018 PTT kargo çalışma saatleri

Anasayfa
Bilgi 2018 PTT kargo çalışma saatleri
2018 ptt kargo calisma saatleri - 2018 PTT kargo çalışma saatleri

çalışma saatleri vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Kargo şubelerinde işi olan vatandaşlar çalışma saatlerini araştırıyor. aynı zamanda verdiği hizmetlerle de vatandaşların yüzünü güldürmeye devam ediyor. Kitap transferlerinde kargo ücreti almayan verdiği bu hizmetle de okumaya olan önemi bir kez daha gözler önüne seriyor.

PTT, 170 yılı aşan geçmişi ile Türkiye’nin en köklü devlet kurumlarından biridir. Günümüzde birçok alanda hizmet veren bir anonim şirkete dönüştürülmüştür. PTT, yani Posta ve Telgraf Teşkilatı; Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na bağlı umumi müdürlük seviyesinde bir devlet kurumudur. Türkiye’nin posta örgütü olan PTT’yi internet ve akıllı telefonlar buluş edilmeden evvel mektuplarla, ankesörlü ve jetonlu telefonlarla, telgraflarla tanıyoruz.

PTT Kargo, 3 Temmuz 2008 yılında PTT tarafından hizmete açılmış bir kargo taşımacılığı firmasıdır. Tüm Türkiye’de hizmet vermektedir. Kargoları ücretlendirirken uzaklığa göre ücret sunmadıkları için, alanında en ucuza hizmet veren firmalardandır. PTT Kargo dağıtım saatleri, PTT Kargo çalışma saatleriyle aynı olacak şekilde ayarlanmıştır. Buna göre PTT Kargo dağıtım saatleri de öğlen arası vermeyen şubeler için 08:30 ile 17:00 arasında; öğlen arası veren şubelerde ise 08:30 ile 16:30 arasındadır.

PTT kargonun 82 tane PTT başmüdürlüğü, 1019 merkez şube, 2729 tane alt şubesi ve 506 tane acentesi bulunmaktadır. Burada yaklaşık olarak 4250 üzeri şubeye denk gelmektedir. Bu şube sayısını her sene fazlalaştıran PTT olmayan yerlerde de şube açarak PTT kargo hizmetlerini her yerde olmasını amaçlamaktadır.

PTT KARGO ÇALIŞMA SAATLERİ

PTT Kargo çalışma saatleri hafta içi her gün sabah tam 08.30’da başlar ve 12.30’a kadar devam eder. Bu saatten sonra ise bir saatlik bir mola veren Kargo daha sonra öğlen 13.30’da  mesaiye başlar. Kapanış saati olan 17.00’a kadar hizmet vermeye devam eder. PTT Kargo umumi müdürlükleri hafta sonu sadece Cumartesi günü de hizmet vermektedir. Umumi itibariyle bu müdürlüklerin çalışma saati 09:00 ile 19:30 arasıdır ve öğle tatili bulunmaz. Ancak kargolarınız dağıtıma çıkmamakla birlikte, eğer şubeye teslimatı yapılmış ise bizzat gidip kendiniz teslim alabilirsiniz. Harici olarak öbür PTT kargo şubeleri hafta sonu hizmet vermezler.

PTT Kargo merkez binası, Şehit Teğmen Kalmaz Caddesi, No: 2, Pk: 06101, Ulus, Altındağ, Ankara adresinde bulunmaktadır. PTT Kargo merkez şubesine 312 509 50 00 numaralı telefon aracılığıyla veya 312 309 51 44 faks numarasıyla erişebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Üye Olmadan da Yorum Yapabilirsiniz