Kapat

2018 EBA yaz kursu başvuruları ne zaman başlayacak İşte MEB yaz kursları başvuru tarihi

Anasayfa
Bilgi 2018 EBA yaz kursu başvuruları ne zaman başlayacak İşte MEB yaz kursları başvuru tarihi
2018 EBA yaz kursu başvuruları ne zaman başlayacak İşte MEB yaz kursları başvuru tarihi
2018 EBA yaz kursu başvuruları ne zaman başlayacak? İşte MEB yaz kursları tarihi…
EBA Eğitim Bilişim Ağı, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen çevrimiçi bir sosyal eğitim platformudur. EBA yaz kurslarının emeli mektepte, konutta, kısacası gereksinim dinlenen her yerde bilgi teknolojileri vasıtalarını kullanarak tesirli materyal kullanımını destekleyip teknolojinin eğitime entegrasyonunu sağlamaktır. Millî Eğitim Bakanlığı EBA kurslarına kayıt yapmak talebe girişi yapmak gerekiyor.
EBA KURSLARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?
Kurslarda vazife almak isteyen kadrolu/kontratlı hocalar, MEBBİS parolalarıyla e-kurs modülünden vazife almak istedikleri kurs merkezi seçimlerini yaparak müracaatta bulunabilecek. Hoca müracaatlarının alınması ve fiyatlı hoca müracaatlarının onaylanması 12-17 Haziran’da yapılacak. Müracaatlar, //odsgm.millî eğitim bakanlığı.gov.tr/kurslar veya //e-kurs.eba.gov.tr adresinden e-kurs modülü üzerinden gerçekleştirilecek.
EBA TALEBE GİRİŞİ NASIL YAPILIR?
Eğitim Bilişim Ağı EBA sisteminde kurs kaydı nasıl yapılır? EBA sistemi için gereken bilgiler neler? EBA E-Kurs detayları…

EBA üzerinden yürütülen e-kurs başka bir deyişle destekleme ve yerleştirme kursu için EBA talebe girişi yapmanız gerekir. Bu parola ise talebe iseniz yetkili öğretmenizden, hoca iseniz MEBBİS’e giriş yapıp oradan istemeniz gerekiyor. Özel mektep talebeleri, bu programın yalnızca parola gerektirmeyen bölümlerinden yararlanabiliyor. Alttaki linke tıkladığınız zaman açılan sayfadan kendi vaziyetinize uygun yere tıklayıp giriş yapmanız gerekiyor.
EBA GİRİŞ EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

EBA KURS MÜRACAATI NASIL YAPILIR?
EBA ’nın fotoğrafı sitesi www.eba.gov.tr girdikten E-Kurs sekmesini açın.
Karşınıza Destekleme ve Yetiştirme Kursları İdare Sistemi Girişi gelecek. Buradan öğreciler için eba girişi alternatifini tıklamanız gerekiyor.
Daha sonrasında karşınıza //giris.eba.gov.tr/EBA_GIRIS//giris.jsp adresi gelecek.
Buradan da e-mektep bilgileri alternatifini işaretleyerek T.C. Millî Eğitim Bakanlığı Veli Bilgilendirme Sistemi Kullanıcı Doğrulama sistemini doldurmanız gerekecek. Alakalı alanları doldurduktan sonra giriş yap alternatifine basarak sistem içersine girebilirsiniz.
Sistem içinde yeniden e-kurs sekmesini tıkladıktan sonra karşınızda talebe bilgileriniz gözükecek. Sistem üzerinde bilgilerimi aktüelle alternatifine bastıktan sonra talebe harekâtları menüsünden kurs seçim sekmesine tıklayarak kurs seçimleriniz yapabilirsiniz. Ders tercihi bttikten sonra kaydol alternatifini işaretleyerek işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Üye Olmadan da Yorum Yapabilirsiniz