Tolga Sarıtaş Kimdir Biyografisi

Tolga Sarıtaş
Tolga Sarıtaş
Tolga Sarıtaş Biyografisi Güneşin Kızları" adlı dizide “Ali Mertoğlu” karakterini oynadı... [post_ad]-->

Tolga Sarıtaş Biyografisi

Güneşin Kızları" adlı dizide “Ali Mertoğlu” karakterini oynadı.

Tolga Sarıtaş, 30 Mayıs 1991 tarihinde istanbul ’da doğmuştur. Aslen Sivaslıdır. Halil Akkanat Lisesi'nden mezun oldu. Liseden sonra, Esenyurt Belediye Tiyatrosu ve Tiyatro Zeytindalı ’nda tiyatro sahnelerinde yer aldı. Sadece oyunculukla yetinmeyerek müzik gruplarıyla birlikte baterist ve gitarist olarak sahne aldı.

Tolga Sarıtaş, aynı zamanda Özlem Tekin ’in Kimse Bilmez adlı müziğinin klibinde de yer almıştır. Arka Sokaklar, ve Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizilerinde de küçük bölümler oynamıştır.

Kanuni Sultan Süleyman rolünü Halit Ergenç ’in, Hürrem Sultan ’ı Vahide Perçin ’ın canlandırdığı Muhteşem Yüzyıl dizisinde 4. Sezonda Hürrem Sultan ’ın oğlu Şehzade Cihangir ’i canlandırdı.

Tolga Sarıtaş, 2014 yılında yayınlanmaya başlayan ve başrollerinde Mete Horozoğlu, Ekin Koç, Ayça Bingöl ve İlker Kızmaz olan “Benim Adım Gültepe” dizisinde Murat karakterini canlandırmıştır.

2014 yılında TRT1 ’de yayınlanan “Büyük Sürgün Kafkasya” adlı dizinin başrollerinde Melis Birkan, Tolga Sarıtaş, Elif Atakan, Nilüfer Açıkalın, Alpay Kemal Atalan, Luran Ahmeti ve Ertan Saban oynadı.

Tolga Sarıtaş, Kanal D ekranlarında 18 Haziran 2015 tarihinde Sadullah Çelen yönetmenliğinde başlayan "Güneşin Kızları" adlı dizide “Ali Mertoğlu” karakterini oynadı. Dizinin oyuncu kadrosunda Emre Kınay, Kanat Heparı, Evrim Alasya, Berk Atan, Hande Erçel, Miray Akay, Sarpcan Köroğlu, Burcu Özberk, Sarper Arda, Meltem Gülenç, Teoman Kumbaracıbaşı, Funda İlhan gibi isimler yer almaktadır.

3 Nisan 2017 Tarihinde Star TV'de gösterilmeye başlayan, yapımcılığını Timur Savcı ve Burak Sağyaşar ’ın üstlendiği, yönetmenliğini Yağız Alp Akaydın ’ın üstlendiği, senaryosunu Ethem Özışık ’ın yazdığı ve bir Özel Kuvvet Timi'nin hikayesini konu alan "Söz" dizisinin başrollerinde Tolga Sarıtaş, Nihat Altınkaya, Aybüke Pusat, Meriç Aral, Çağan Atakan Arslan (Soldier), Serhat Kılıç, oynamaktadır.

Filmleri ve Dizileri :
2017 - Söz (Üsteğmen Yavuz) (TV Dizisi)
2017 - Kötü Çocuk (Meriç) (Sinema Filmi)
2015 - Güneşin Kızları (Ali Mertoğlu) (TV Dizisi)
2014 - Büyük Sürgün Kafkasya (TV Dizisi)
2014 - Benim Adım Gültepe (Murat) (TV Dizisi)
2013 - Muhteşem Yüzyıl 4. Sezon (Şehzade Cihangir) (TV Dizisi)
2013 - 20 Dakika (TV Dizisi) (Bölüm oyuncusu)
2013 - Öyle Bir Geçer Zaman Ki (TV Dizisi) (Bölüm oyuncusu)
2012 - Arka Sokaklar (TV Dizisi) (Bölüm oyuncusu)
2011 - Sen de Gitme (TV Dizisi)
2010 - Kaledeki Yalnızlık (Feyyaz) (Sinema Filmi)
2010 - Bilinmeyen Yaşın Yorgunu (Berkcan) (Sinema Filmi)
2008 - Bahtı Kara (Berk) (Sinema Filmi)


Etiketler:tolga sarıtaş wikipedia,tolga sarıtaş tv shows,tolga sarıtaş instagram,tolga sarıtaş age,tolga sarıtaş biography
Tolga Sarıtaş Kimdir Biyografisi Reviewed by My Turknet on 12/31/2017 Rating: 5
Tüm hakları saklıdır. Myturknet.com © 2014 - 2018
Destekleyen By Blogger, Tasarım by Myturknet

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Tema resimleri diane555 tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.