Tansu Polatkan Kimdir Biyografisi

Tansu Polatkan
Tansu Polatkan
Tansu Polatkan Biyografisi Tansu Polatkan, 1947 yılında istanbul'da doğmuştur... [post_ad]-->

Tansu Polatkan Biyografisi

Tansu Polatkan, 1947 yılında istanbul'da doğmuştur. İlkokul ve ortaokulu Afyon Hüseyin Sümer İlkokulu ’da okudu. Mikrofon ile tanışması Afyon ’da ilkokul beşinci sınıfta okurken oldu. 23 Nisan günü Afyon Belediye hoparlöründe şiir okudu.
1961 yılından beri Ankara ’da yaşamaktadır. Liseyi Ankara ’da Ankara Yıldırım Bayezid Lisesinde okudu. Ankara Üniversitesi, Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Coğrafya Bölümü'nü bitirdi.

1964 yılında Ankaragücü genç takımın da futbola kaleci olarak başladı. Lise ve Üniversite yıllarında PTT ve Toprak spor takımların da oynadı. 1967 yılında PTT takımına profesyonel olarak geçti, 3 yıl bu takımda kaldıktan sonra Toprakspor ’a transfer oldu. 1972 yılında TRT'nin açtığı spor spikerliği sınavını kazanınca futbolu bıraktı. Halit Kıvanç, Arman Talay, Çetin Çeki, Zafer Cilasun, Jülide Gülizar, Serpil Hamdi Tüzün gibi isimlerden kurslar aldı.

1973 yılından 2012 Mart ayında emekli olana kadar kadar TRT ’de çalıştı. TRT'de spor spikeri, spor haberleri müdür yardımcısı ve müdürü olarak görev aldı. Dünya kupası finalleri, Avrupa Futbol şampiyonası ile Olimpiyat ve Akdeniz oyunların da yayın yaptı. 1997 yılında Ankara'dan yayın yapan CTV'de iki yıla yakın bir süre Spor yöneticisi olarak çalıştı.

Sayısız futbol maçı anlatımının yansıra, Tenis, Hentbol, Voleybol, Yüzme, jimnastik gibi spor dallarının naklen yayının da görev aldı.

"haberani.net" internet sitesinde spor yazıları yazdı.


Etiketler:
Tansu Polatkan Kimdir Biyografisi Reviewed by My Turknet on 12/27/2017 Rating: 5
Tüm hakları saklıdır. Myturknet.com © 2014 - 2018
Destekleyen By Blogger, Tasarım by Myturknet

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Tema resimleri diane555 tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.