Resul Dindar Kimdir Biyografisi

Resul Dindar
Resul Dindar
Resul Dindar Biyografisi Karadeniz ezgilerini son yıllarda en güzel şekilde seslendiren isimlerden birisidir... [post_ad]-->

Resul Dindar Biyografisi

Karadeniz ezgilerini son yıllarda en güzel şekilde seslendiren isimlerden birisidir.

Resul Dindar, 24 Ocak 1982 tarihinde Artvin, Hopa ’da doğmuştur. Yaşamının büyük bir bölümü doğduğu Hopa ’da geçmiştir. 2005 yılının Eylül ayında üniversitede okuyan abisinin yanında kalmak için istanbul'a gelmiş ve yerleşmiştir. Aslında amacı garsonluk yapmak imiş.

İstanbul'a geldikten sonra arkadaşlarıyla "So Bulurt" (Nereye Gidiyoruz) adında bir gurup kurdu. Bu gurup ile Karadeniz müziği yaptıktan 2 yıl sonra da gurup dağılmıştır.

Kısa bir süre sonra da 2008 yılı Temmuz ayında arkadaşlarıyla birlikte sekiz üyeli Karmate (değirmen) grubunu kurdu ve grubun solistliğini yaptı. Karmate grubu ile birlikte “Nani” ve “Nayino” adlı albümleri çıkardı. 2012 yılında Resul Dindar guruptan ayrılarak müzik hayatına yalnız devam etti.

Resul Dindar, Karmate grubundan 4 arkadaşı ile beraber ayrıldılar ancak grup kurmadan birlikte çalıştılar. İlk çıkardıkları albüm “Divane” oldu.

Resul Dindar, söylediği şarkılarda Türkçenin yanı sıra, Karadeniz Bölgesi'nde konuşulan Lazca, Megrelce, Gürcüce ve Hemşince gibi dilleri de kullandı.

Resul Dindar, Derya Batum Dindar ile evlidir.

Albümleri :
2009 - Nani (Karmate grubu ile)
2010 - Nayino (Karmate grubu ile)
2013 - Divane
2014 - Dalgalan Karadeniz


Etiketler:resul dindar nayino,hopa turkey,resul dindar indir,sorma food,karmate wikipedia
Resul Dindar Kimdir Biyografisi Reviewed by My Turknet on 12/29/2017 Rating: 5
Tüm hakları saklıdır. Myturknet.com © 2014 - 2018
Destekleyen By Blogger, Tasarım by Myturknet

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Tema resimleri diane555 tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.