Raul Castro Kimdir Biyografisi

Raul Castro
Raul Castro
Raul Castro Biyografisi Küba Devleti 2... [post_ad]-->

Raul Castro Biyografisi

Küba Devleti 2. cumhurbaşkanıdır ve Küba Komünist Partisi Birinci Sekreteri.

Raul Castro, 3 Haziran 1931 tarihinde Birán, Küba ’da doğmuştur. Annesi Lina Ruz González, babası Ángel Castro y Argiz ’dir. Eski küba lideri Fidel Castro abisidir. Ayrıca Ramon Castro, Juanita Castro, Pedro Emilio Castro Argota, Ángela María Castro Ruz, Emma Castro, Agustina Castro, Lidia Castro Argota, Manuel Castro Argota, Antonia Maria Castro Argota, Georgina Castro Argota adlarında kardeşleri vardır.

Raul Castro, Ernesto Che Guevara'yı Fidel Castro ile tanıştırdı ve aynı zamanda Küba devriminde büyük rol aldı. Küba Devrimi sürecinde Fidel Castro ve Ernesto Che Guevara ile birlikte 'Comandante' ünvanı alan 3 kişiden biri olan Raul Castro, aynı zamanda Küba'daki 5 kahramandan biri olarak kabul edilir.

Raul Castro, 1959 yılında devrimci Vilma Espín ile evlendi. Eşi 2007 yılında vefat etti. Mariela Castro, Alejandro Castro Espín, Déborah Castro, Nilsa Castro adlarında 3 çocuğu vardır.

Fidel Castro 31 Temmuz 2006 tarihinde mide ve bağırsak yolundan ameliyat olduğunda yetkilerini geçici olarak kardeşi Raul Castro'ya devretti. Geçici görevi 19 Nisan 2011 tarihine kadar sürdüren Raul Castro, 19 Nisan 2011 tarihinde ise resmen Küba'nın 2. cumhurbaşkanı görevindedir. 19 Şubat 2008'de bir açıklama yapan Fidel Castro, 1976 yılından beri yürütmekte olduğu Devlet Konseyi Başkanlığı görevini bıraktığını açıkladı

Raul Castro daha önce Küba Birinci Başkan Yardımcılığı, Küba Bakanlar Konseyi Başkanı, Küba Devlet Başkanlık Konseyi Başkanı görevlerini üstlenmiştir.

Raul Castro, 2018 yılında yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olmayacağını açıkladı.


Etiketler:raul castro muerte,raul castro joven,raúl castro cargos anteriores,raul castro muere de un infarto,raúl castro hermanos
Raul Castro Kimdir Biyografisi Reviewed by My Turknet on 12/21/2017 Rating: 5
Tüm hakları saklıdır. Myturknet.com © 2014 - 2018
Destekleyen By Blogger, Tasarım by Myturknet

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.