Nihal Bengisu Karaca Kimdir Biyografisi

Nihal Bengisu Karaca
Nihal Bengisu Karaca
Nihal Bengisu Karaca Biyografisi Nihal Bengisu Karaca, 1972 yılında Ankara ’da doğmuştur... [post_ad]-->

Nihal Bengisu Karaca Biyografisi

Nihal Bengisu Karaca, 1972 yılında Ankara ’da doğmuştur. Babası Yunanistan ’da doğup Türkiye ’ye gelenlerden, cerrah doktordur. Kayseri İmam Hatip Lisesinden mezun olduktan daha sonra İstanbul Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi ’ni bitirip avukat olarak mezun olmuştur.
1994'te yayınlama hayatına gigörev almış, 1995-1996'da kısa bir vakit Kanal 7'de metin yazarlığı ve programcılık yapmıştır. 1996 sonlarında Aksiyon'da kültür sanat editörlüğü görevine gelerek sinema eleştirileri yapmış, kültür, edebiyat ve toplum eksenli dosya ve röportajlar kaleme almıştır.

Nihal Bengisu Karaca 1996 yılının sonlarında Aksiyon'da kültür sanat editörlüğü görevine gelerek sinema eleştirileri yapmış, kültür, edebiyat ve toplum eksenli dosya ve röportajlar kaleme almıştır. 2002 yılında Vakit gazetesine çalışmaya başlayarak gazetenin kültür sanat sayfasında sinema eleştirilerini sürdürmüş, Pazar ekinin editörlüğünü yapmış, sonra gazetenin yorum sayfasında köşe yazıları da yazmaya başlamıştır.

Nihal Bengisu Karaca 2005 yılından itibaren haftalık haber dergisi Yeni Aktüelde yazmıştır. 2007 yılında Radikal gazetesіnde yazdığı “Bir müteѕettirin tаtil güncеsi” уazısı ile yankı uyаndırmış, bunun üzerіne Hürriуet ’cilt Ayşe Arman kendisi ile bıştır.

Şubat 2009'da Zaman gazetesi için son yazısını kaleme bölge Nihal Bengisu Karaca Habertürk'e transfer olmuştur. Gazete Hаbertürk ’teki ilk ayındaki ”Mаktulün bir fеmmе fаtаle olarak portresі” adlı yazıѕının peşinde sert еlеştirilеr аlmıştır.

Nihal Bengisu Karaca ’nın eşi Psikiyatr Ender Karaca ’dır, ve bir erkek çocuk sahibidir.

Nihal Bengisu Karaca, 3 nisan 2013 tarihinde Ak Parti Hükümeti göre açıklanan ve uzlaşma sürecini yönetecek olan 63 karakter Akil Adamlar listesine Akdeniz Bölgesinden girmiştir.

Yazdığı Kitaplar :
Yanardağda pişirilir, totemle servis yapılır
Bayan oradaydı
Büyük filmin başlıca kızı:Havva


Etiketler:nihal bengisu karaca kiminle evli,nihal bengisu karaca fethullah gülen,nihal bengisu karaca ender karaca,nihal bengisu karaca instagram,nihal bengisu karaca fetö
Nihal Bengisu Karaca Kimdir Biyografisi Reviewed by My Turknet on 12/21/2017 Rating: 5
Tüm hakları saklıdır. Myturknet.com © 2014 - 2018
Destekleyen By Blogger, Tasarım by Myturknet

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.