Natalia Oreiro Kimdir Biyografisi

Natalia Oreiro
Natalia Oreiro
Natalia Oreiro Biyografisi 1977, Uruguay doğumlu Arjantin'li şarkıcı... [post_ad]-->

Natalia Oreiro Biyografisi

1977, Uruguay doğumlu Arjantin'li şarkıcı. Müzik dünyasındaki başarısının yanı sıra, rol aldığı dizilerle adını duyurmuş olan şarkıcı, Dj'lik yapmış ve reklam filmlerinde de rol almıştır.


Gerçek adı Natalia Mari Bourié olan Arjantin'li şarkıcı ve aktör Natalia Oreiro, 19 Mayıs 1977'de Uruguay'ın Montevideo kentinde dünyaya geldi.

Ailesi, Natalia'nın çok güzel bir yüze ve gülümsemeye sahip olduğunu düşünerek O'nu 8 yaşında iken tiyatro kurslarına göndermeye başladı. Oreiro, tiyatro eğitimine başlamasından dört yıl sonra, ailesinin düşüncelerinin doğruluğunu kanıtlıyordu. Birincil reklam filminde oynadığında 12 yaşındaydı.

O yıllarda Coca-Cola, Pepsi, Johnson & Johnson gibi ünlü markalarında arasında bulunduğu 30'u aşlın şirketin reklam filminde rol aldı.

16 yaşına geldiğinde ailesinden ayrılarak, star olma hayalleriyle Arjantin'e taşındı. Bir zaman Arjantin MTV'sinde VJ olarak çalışan Oreiro, 1995'de Dulce Ane adlı dizide oynadı.

Bir sene sonradan, 1996 yılında 90-60-90 modelos (90-60-90'lık modeller) ve 1997'de Arjantin'de adından fazla söz ettiren, Ricos y Famosos (Varlıklı ve Meşhur) (Valeria rolüyle) adlı dizilerde rol aldı.

1998'de birincil albümü "Natalia Oreiro" ve ilk single'ı "Cambio Dolor"u çıkarttı. Cambio Dolor, Oreiro'nun 1998 - 1999 sezonunda sunduğu öğle kuşağı prime time şov'u Muñeca Brava'nın açılış müziği oldu. Muñeca Brava, yayına girmesinden kısa bir vakit sonradan bütün Arjantinde hit oluyor ve yayınlandığı saatler arasında diğer tüm programları geride bırakıyordu. Program, Arjantinin yanı sıra bir çok Avrupa ve Orta Doğu ülkesinde de gösterildi.

Muñeca Brava'daki başarısıyla Arjantin'in Emmy Ödülü farzedilen Martín Fierro Ödülü'ne iki kez namzet gösterildi. Ocak 2000'de E! Entertainment Television tarafından ( Amerikan Müzik ve Eğlence Kanalı ) "Yılın Ünlü Kişisi" ödülüne bedel görüldü.

İkinci albümü "Tu Veneno" 2000, üçüncü albümü "Turmalina" ise 2002 yılında müzik marketlerdeki yerini aldı.

31 Aralık 2001'de bir süredir birlikte olduğu erkek arkadaşı Ricardo Mollo ile Fernando de Noronha adasında evlendi. Eşi Mollo, Arjantinli rock grubu Divididos'un liderliğini yapıyor.


Etiketler:natalia oreiro movies and tv shows,natalia oreiro muneca brava,natalia oreiro 2016,natalia oreiro 2017,natalia oreiro telenovelas
Natalia Oreiro Kimdir Biyografisi Reviewed by My Turknet on 12/18/2017 Rating: 5
Tüm hakları saklıdır. Myturknet.com © 2014 - 2018
Destekleyen By Blogger, Tasarım by Myturknet

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.