Namık Kasapbaşoğlu Kimdir Biyografisi

Namık Kasapbaşoğlu
Namık Kasapbaşoğlu
Namık Kasapbaşoğlu Biyografisi 1948 istanbul doğumlu olan Namık Kasapbaşoğlu ortaokul ve liseyi Pertevniyal Lisesi ’nde okumuş, daha sonra İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Gazetecilik Enstitüsü ’nü bitirmiştir... [post_ad]-->

Namık Kasapbaşoğlu Biyografisi

1948 istanbul doğumlu olan Namık Kasapbaşoğlu ortaokul ve liseyi Pertevniyal Lisesi ’nde okumuş, daha sonra İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Gazetecilik Enstitüsü ’nü bitirmiştir.
1973 yılında TRT ’nin açtığı sınavı kazanarak yapımcı ve yönetmen kadrosuyla televizyon hayatına başlayan Kasapbaşoğlu, ilk olarak Levent Kırca ve Köksal Engür ’ün ilk televizyon programları olan “Oyun Treni” adlı çocuk-eğlence programını yapmıştır.

Müzik, eğlence, show ve spor programları ağırlıklı olarak çalışan ve sayısı 5000 ’in üzerinde olan bu programlardan sonra “Tele Pazar” ve "Hanımlar Sizin İçin” gibi çeşitli müzik programları ve spor karşılaşmaları yönetmenliği, Eurovision Şarkı Yarışmaları Yönetmenliği, Jüri Üyeliği, Yurt Dışında Delegasyon Başkanlığı, kültür programı olan “İyi Akşamlar”, bayram ve yılbaşı özel programları, “Olacak O Kadar” programının TRT ’deki bölümlerini yapmıştır.

Sonrasında hem yapımcı hem de yönetici olarak çalışmış, TRT 2 ’nin açılışını gerçekleştiren ekipte yer almıştır.

1991 yılında TRT ’den ayrılan Namık Kasapbaşoğlu Show Tv ’yi kuran 4 kişiden biri olarak başta “Çarkıfelek” olmak üzere çeşitli yarışma programları ile “Zeki Metince “,”Varsayalım İsmail” gibi yerli yapımlarla 2 sene boyunca kanalı reyting birinciliğine taşımada önemli bir rol oynamıştır.

1994 yılında ise Show Tv ’den ayrılarak, 1996 yılında NTV ’yi kuran ekipte Yayın Koordinatörü olarak görev almıştır.

CNBC-e ve E2 Kanallarının Yayın Koordinatörlüğünün yanı sıra Kral Tv ’nin Genel Yayın Koordinatörlüğünü yapmıştır.

Namık Kasapbaşoğlu, tiyatro oyuncusu Nilgün Kasapbaşoğlu ile evlidir.

Yönetmenliğini Yaptığı Belgesel Filmler :
1990 - Zafere Doğru


Etiketler:
Namık Kasapbaşoğlu Kimdir Biyografisi Reviewed by My Turknet on 12/26/2017 Rating: 5
Tüm hakları saklıdır. Myturknet.com © 2014 - 2018
Destekleyen By Blogger, Tasarım by Myturknet

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Tema resimleri diane555 tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.