Son Yayınlar

recent

Nalan Kimdir Biyografisi

Nalan
Nalan
Nalan Biyografisi “Of Aman Nalan” lakaplı şarkıcı Bütün adı Emine Nalan Tokyürek olan Nalan Tokyürek, 15 Kasım 1973 tarihinde Eskişehir ’de polis bir baba ve ev kadını bir annenin üçüncü kızları olarak dünyaya geldi... [post_ad]-->

Nalan Biyografisi

“Of Aman Nalan” lakaplı şarkıcı

Bütün adı Emine Nalan Tokyürek olan Nalan Tokyürek, 15 Kasım 1973 tarihinde Eskişehir ’de polis bir baba ve ev kadını bir annenin üçüncü kızları olarak dünyaya geldi. Babasını tayini nedeniyle 3 yaşındayken İstanbul'a taşındılar. İlkokula İstanbul'da başladı. 5.sınıfa dek İstanbul'da okudu. Babasının tayini çıktığı için taşındıkları Afyon'da ilk okulu bitirdi.

1984 yılında, İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikialgı Eğitimi, Kanun öğrencisi olarak ortaokula başladı. Lise ve üniversite öğrenimine de aynı okulda şöhret bölümü öğrencisi olarak devam etti. Klasik Türk Müziği eğitimini bu okulda tamamladı.

Daha üniversitede öğrenciyken, mektep arkadaşlarından kurulu bir grupla Beşiktaş Cadde Bar'da yaptığı programlarla Ilk sahne deneyimini kazandı.

1993'te Ataköy Regatta, Twins Bar'da sahne almaya başladı. O dönemlerde Garo Mafyan, hazırladığı bir albüm için solist aramaktaydı. Çalıştığı barda Nalan'ı dinledikten daha sonra albümü onun okumasını istedi. Şarkılar hazırlanmış olduğu icin kısa sürede albümü tamamladılar.

Ilk albüm, 1994'te "OF AMAN" adıyla piyasaya çıktı. 800.000-lik satışla o dönemde meydana çıkan albümler içinde en başarılı albüm oldu. Akıllarda albümünün adıyla bütünleşerek, 'Of Aman Nalan' olarak kaldı; pek tanındı, öyle sevildi.

1994 ile 2000 yılları arası haftanın her günü sik astımı ortay çıkınca doktorların uyarısınca sahne dünyasına elveda demek zorunda kaldı.

Babasının en büyük hayali ve isteği olduğundan dolayı onun anısına 2007 yılında "TÜRK SİNEMASI KLASİKLERİ" adı ile bir Türk Sanat Müziği albümü çıkarttı. Bu albüm özellikle yorum ve icrası ile bu dalın duayenleri aralarında fazla beğeni topladı. Nalan müzik ve nota bilgisini, nota ile şarkı söylemeyi bir fazla kişiye bu işin nasıl yapılacağını gösterdi.

Ardından üreten ve beste yapan bir Sanatçı olma özelliğine geri dönerek 2009 yılında "DEMODE" albümü ile her yerde çalışmalarına devam etti.

Birincil albümü, 1994 de “Of Aman” adıyla piyasaya çıktığında uzun vakit "Of Aman Nalan" adıyla anılmıştır. Nalan toplam 9 solo albüm yayınlamıştır.

Yakın zamanda Kaş ya da Fethiye ’ye yerleşme kararı aldı.

Ödülleri :
2006: 12. Kral TV Video Müzik Ödülleri - En iyi Fantazi Müzik sanatçısı Bayan

Albümleri :
1994 - Of Aman
1995 - Cansuyum
1997 - Yöntem Yöntem
2000 - Nalan
2002 - Nalan
2003 - Cayır Cayır
2005 - Adresi Biliyorsun
2007 - Türk Sineması Klasikleri
2009 - Demode


Etiketler:nalan stormlight,nahn stormlight,nalan meaning,nalma stormlight,nalan name
Nalan Kimdir Biyografisi Reviewed by My Turknet on 12/19/2017 Rating: 5
Tüm hakları saklıdır. Myturknet.com © 2014 - 2018
Destekleyen By Blogger, Tasarım by Myturknet

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.