Mehmet Ali Yalçındağ Kimdir Biyografisi

Mehmet Ali Yalçındağ
Mehmet Ali Yalçındağ
Mehmet Ali Yalçındağ Biyografisi Doğan Holding idare heyeti üyesi ve Doğan Yayın Holding başkan vekilidir... [post_ad]-->

Mehmet Ali Yalçındağ Biyografisi

Doğan Holding idare heyeti üyesi ve Doğan Yayın Holding başkan vekilidir.

Mehmet Ali Yalçındağ, 1964 yılında istanbul ’da doğmuştur. Mehmet Ali Yalçındağ, üniversite eğitimini 1989 yılında İngiltere ’nin başşehri Londra ’da “American College in London” üniversitesinde tamamlamıştır. Doğan Holding Onursal Başkanı Kültürlü Doğan ’ın damadıdır.

1990 yılında Doğan Dış Ticaret'te çalışmaya başlalding İcra Komitesi'nde ve 1992 yılında da Uyruk Gazetesi'nde genel müdür yardımcısı olarak devir aldı.

1996 yılında Doğan Holding'teki medya şirketleri Doğan Yayınlama Holding çatısı aşağıda birleştirilirken Mehmet Ali Yalçındağ, bu kuruluşun idare heyeti başkan vekilliğine getirildi. 1999 yılında da Doğan Yayınlama Holding'in icra kurulu başkanlığına getirildi.

Mehmet Ali Yalçındağ, Arzuhan Doğan Yalçındağ ile evlidir ve iki çocuğu vardır.

TÜSİAD Üyesi olan Mehmet Ali Yalçındağ, Milletlerarası Reklamcılık Derneği (IAA ) Türkiye Başkanı, Türkiye Reklam Konseyi Başkanı olmasının yanı sıra Galatasaray Spor Kulübü Üyeliği, WEF Medya Yöneticileri Üyeliği de yapmaktadır.

2012 yılından itima motoru olan “Yandex Türkiye”nin CEO'sudur.

Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Begümhan Doğan Faralyalı tarafından yapılan bir yazılı tanımlama ile Mehmet Ali Yalçındağ, Doğan Grubuna bağlı medya organlarının koordinasyon ve yayınlama politikalarının yönetiminden, Doğan Yayın İlkeleri ve evrensel yayın değerleri çerçevesinde tam yetki ile görevlendirilerek Doğan Medya Grubu'nun yeni CEO'su oldu.


Etiketler:mehmet ali yalçındağ trump,begümhan doğan faralyalı,mehmet ali yalçındağ natek,vuslat doğan sabancı,arzuhan yalçındağ
Mehmet Ali Yalçındağ Kimdir Biyografisi Reviewed by My Turknet on 12/18/2017 Rating: 5
Tüm hakları saklıdır. Myturknet.com © 2014 - 2018
Destekleyen By Blogger, Tasarım by Myturknet

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.