Son Yayınlar

recent

Matteo Renzi Kimdir Biyografisi

Matteo Renzi
Matteo Renzi
Matteo Renzi Biyografisi Matteo Renzi, 1946 ’da İtalya Cumhuriyeti ’nin ilanından bu yanlamasına kurulan 63... [post_ad]-->

Matteo Renzi Biyografisi

Matteo Renzi, 1946 ’da İtalya Cumhuriyeti ’nin ilanından bu yanlamasına kurulan 63. Hükümette Başbakan oldu. 56. İtalya Başbakanıdır.
Matteo Renzi,İtalya, Florensa ’da doğmuştur. Okul yıllarında politikayla ilgilenmeye başladı. Matteo Renzi 19 yaşındayken İtalya ’nın Çarkıfelek yarışmasında yarışarak 48 milyon liret (25 bin euro) kazandı.

Floransa Üniversitesi Hukuk fakültesinden mezun olan Renzi, danışmanıyla tartışma ettiği için tezinden bütün puan yerine bir yetersiz puan alarak okulu bitirdi.

2004-2009 yılları aralarında Halkçı Parti Floransa İl Başkanı oldu.

2009-2014 yılları aralarında Floransa Belediye Başkanlığı yaptı. 2013 yılından beri Demokratik Parti (PD) Genel Sekreteri görevini yapmaktaydı.

13 Şubat 2014 tarihinde yapılan kendi partisinin toplantısında Demokratik Parti (PD) lideri Enrico Letta ’nın önderlik ettiği hükümeti eleştirerek görevi bırakmasını istedi. Başbakan Enrico Letta ’da yönetimin almış olduğu bu karara uyarak 14 Şubat'ta istifa etti.

İtalya Cumhurbaşkanı Giorgio Napolitano tarafındanbir hükümet koymak ile Matteo Renzi görevlendirildi. 21 Şubat 2014 tarihinde kurduğu hükümet güvenoyu aldı ve 22 Şubat 2014 tarihinde ant ederek İtalya'nın 56. Başbakanı olarak göreve başladı.

Matteo Renzi henüz milletvekili değilken Parlamento dışından gelerek siyaset sahnesinde yerini aldı.

Sarsılmaz bir ideolojiyle yok pragmatist hareket eden bir politikacı portresi çizen Renzi, bu yönüyle eski Britanya Başbakanı Tony Blair ’e de benzetiliyor. İtalyan merkez-sağının sembolü olan Silvio Berlusconi ’yle de kıyaslanıyor.

Matteo Renzi, Kent içi ulaşımda ya sadece bisiklet kullanıyor ya yanında hiç “emniyet” almadan tabana zor yürüyor. Sürekli trenle yolculuk etmeyi yeğliyor. Son moda cilt ceketleri ve blucin pantolonlarıyla öne meydana çıkan “Renzi stilinde”; yanar döner ışıklarla trafiği felç eden resmi otomobil geçitlerine yer yok.

Matteo Renzi, öğretmen Agnese Landini ile evlidir. Francesco, Emanuele, Ester adlarında iki oğlu ve bir kızı vardır.


Etiketler:matteo renzi wife,francesco renzi,matteo renzi net worth,matteo renzi facebook,matteo renzi english
Matteo Renzi Kimdir Biyografisi Reviewed by My Turknet on 12/18/2017 Rating: 5
Tüm hakları saklıdır. Myturknet.com © 2014 - 2018
Destekleyen By Blogger, Tasarım by Myturknet

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.