Marilyn Manson Kimdir Biyografisi

Marilyn Manson
Marilyn Manson
Marilyn Manson Biyografisi Kendi adını içeren Marilyn Manson adlı Rock grubunun vokalisti ve kurucusu olan A.B.D. ’li müzisyen... [post_ad]-->

Marilyn Manson Biyografisi

Kendi adını içeren Marilyn Manson adlı Rock grubunun vokalisti ve kurucusu olan A.B.D. ’li müzisyen. Asıl adı olan Brian Hugh Warner ’ı daha sansasyonel bir isim olmak için değiştirmiş, Pop müzik ikonu Marilyn Monroe ve ABD ’li seri katil Charles Manson ’un adlarını birleştirip sahne adını oluşturmuştur. Farklı tarzı ve korkutucu görünüşüyle kısa sürede en fazla alaka görebilen müzik ikonlarından birisi haline gelmiştir.
Marilyn Manson, 5 Ocak 1969 tarihinde, Canton, Ohio, A.B.D. ’de dünyaya geldi. Barb ve Hugh Warner çiftinin tek çocuğu olan Manson ’un doğum adı Brian Hugh Warner ’dı. Hertage Hristiyan Okulu ve Cardinal Gibbons Lisesi ’ni bitiren Manson, 1990 yılında Broward Koleji ’nde gazetecilik okudu.

Üniversitede okuduğu yıllarda Florida ’nın sayılı müzik ve yaşam dergilerinden 25th Parallel ’de müzik yazıları kaleme bölge Manson, bu sayede o kadar fazla meşhur grupla tanışma fırsatı yakaladı. 1989 yılında, Marilyn Manson & the Spooky Kids adlı grubu kuran Manson, 1992 yılında grubun adını kısaltarak sadece Marilyn Manson haline getirdi. Grup 1994 yılında Trent Reznor firmasının ilgisini çekmeyi başardı ve benzer yıl grubun ilk albümü Portrait of an American Family piyasaya çıktı.

Marilyn Mansonise, 1983 tarihli Eurythmics şarkısı Sweet Dreams ’e yaptıkları cover oldu. 1995 tarihli bu şarkıyı 1996 yılında Antichrist Superstar adlı albüm izledi; grup bundan böyle dünya çapında bir üne sahipti. Grubun çıkarttığı üç albüm, yalnızca A.B.D. ’de platin plak ödülü kazanmayı başardı.

Kısa sürede sahip olduğu büyük şöhret ile beraber beyaz perdede de kendisini görüş şansı bulan Manson, ilk olarak 1997 tarihinde, meşhur yönetmen David Lynch ’in bundan böyle klasikler arasında sanılan yapıtı Lost Highway ’de rol aldı. Arasında Jawbreaker, Bowling for Columbine ve MTV serilerinden Celebrity Deathmach ’ın da yer aldığı öyle fazla sinema ve tv yapımında rol alan Manson, 2007 tarihinde birincil yönetmenlik denemesi olan Phantasmagoria: The Visions of Lewis Carroll ’u yayınladı.

Marilyn Manson, 2005 yılında Dita Von Tesse ile evlendi ve de çift 2007 yılında, şiddetli geçimsizlik sebebiyle boşandı.

Albümleri

Portrait of lahza American Family (1994)

Antichrist Superstar (1996)

Mechanical Animals (1998)

Holy Wood (In the Shadow of the Valley of Death) (2000)

The Golden Age of Grotesque (2003)

Eat Me, Drink Me (2007)

The High End of Low (2009)


Etiketler:
Marilyn Manson Kimdir Biyografisi Reviewed by My Turknet on 12/17/2017 Rating: 5
Tüm hakları saklıdır. Myturknet.com © 2014 - 2018
Destekleyen By Blogger, Tasarım by Myturknet

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.