Kuddusi Müftüoğlu Kimdir Biyografisi

Kuddusi Müftüoğlu
Kuddusi Müftüoğlu
Kuddusi Müftüoğlu Biyografisi Futbol hakemi Kuddusi Müftüoğlu, 4 Mart 1970 tarihinde Alanya ’da doğmuştur... [post_ad]-->

Kuddusi Müftüoğlu Biyografisi

Futbol hakemi

Kuddusi Müftüoğlu, 4 Mart 1970 tarihinde Alanya ’da doğmuştur. 9 yaşında yetim kalmıştır. İlköğrenimini Alanya ’da tamamladıktan daha sonra Ortaöğrenimini Konya Anadolu Lisesi ’nde tamamladı.

9 Eylül Üniversitesi Mi Alan Tasarlama Bölümünden mezun olmuştur.

Kuddusi Müftüoğlu, Bisiklet Federasyonu Başkanı Kesin Müftüoğlu ’nun kardeşi, Süper Lig hakemi Mustafa Kamil Abitoğlu ’nun kuzenidir.

1992 yılından beri hakemlik yapan Kuddusi Müftüoğlu ’nun, Süper Lig'deki kariyeri 2000-2001 sezonu 11. haftasındaki Denizlispor-İstanbulspor maçıyla başladı. 5 yıl FIFA hakemliği yaptı.

İngilizce, Almanca ve Fince bilen Kuddusi Müftüoğlu, 2013 yılında yapılacak olan yerel seçimlerde Akp ’den Belediye Başkanlığı için aday olduğunu açıkladı.

aynı zamanda Finlandiya'nın Alanya Fahri Konsolosluğu görevini de yapmaktadır.

Kuddusi Müftüoğlu, Finlandiyalı Paulina ile Alanya ’da tanışi. Evlendikten sonra eşi müslüman olarak Tuba ismini almış ve Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümünü bitirmiş. Verna, Meyra ve Hüseyin adında üç çocuğu var.

12 Ocak 2014 tarihinde Alanyaspor ile Fenerbahçe aralarında oynanan hazırlık maçının 10 dakikasını yönetip hakemlik hayatına son noktayı koymuştur.

TFF'den yapılan açıklamaya kadar, Yusuf Namoğlu'nun istifası sonrası 11 Temmuz 2015 tarihinde Merkez Hakem Kurulu Başkanı olarak görevlendirildi.

1 Ağustos 2016 tarihinde Merkez Hakem Kurulu Başkanlığı görevinden istifa etti ve yerine Türkiye Futbol Federasyonu Idare Heyeti başkanı Yıldırım Demirören kadar Yusuf Namoğlu atandı.


Etiketler:t?rkiye futbol federasyonu,s?per lig puan cetveli,tff,futbol,ziraat t?rkiye kupas?
Kuddusi Müftüoğlu Kimdir Biyografisi Reviewed by My Turknet on 12/15/2017 Rating: 5
Tüm hakları saklıdır. Myturknet.com © 2014 - 2018
Destekleyen By Blogger, Tasarım by Myturknet

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.