Kristen Stewart Kimdir Biyografisi

Kristen Stewart
Kristen Stewart
Kristen Stewart Biyografisi Stephenie Meyer ’ın benzer adı içeren çok satan romanından uyarlanan The Twilight Saga (Alacakaranlık Efsanesi) adlı film serisindeki Bella Swan karakteri ile dünya çapında üne kavuşmuş olan Amerika ’lı sinema oyuncusu... [post_ad]-->

Kristen Stewart Biyografisi

Stephenie Meyer ’ın benzer adı içeren çok satan romanından uyarlanan The Twilight Saga (Alacakaranlık Efsanesi) adlı film serisindeki Bella Swan karakteri ile dünya çapında üne kavuşmuş olan Amerika ’lı sinema oyuncusu. Twilight ’ın yanı sıra Panic Room, Zathura, Adventureland ve The Runaways gibi pek çok filmde yer almıştır.
Kristen Jaymes Stewart, 9 Nisan 1990 tarihinde, Los Angeles, California ’da dünyaya geldi. Babası John Stewart, Fox şirketi için çalışan bir yapımcı, annesi Jules Stewart ise Avustralya kökenli bir program metni denetçisiydi. 7. sınıfa değin okula devamlı Kristen, sonradan mektupla uzaktan eğitime devam ederek liseyi bitirdi.

Oyunculuğa demin sekiz yaşındayken rol aldığı Yeni Yıl tiyatro oyunu ile başlayan Stewart, birincil sinema rolünü ise Disney Channel için 1999 tarihinde çekilen The Thirteenth Year ’da oynadı. Hiçbir diyaloğunun bulunmadığı The Thirteenth Year ’ın ardındaki rol aldığı The Flintstones in Viva Rock Vegas ve The Safety of Objects filmlerinde de kendisine yalnızca bağlı rollerde yer bulabildi.

Kristen Stewart ’ın rol aldığı ilk büyük Holywood yapımı film, 2002 yılında vizyona giren Panic Room oldu. Se7en, The Game ve Fight Club gibi efsanevi filmlerin yönetmeni David Fincher ’ın imzasını içeren Panic Room ’da canlandırdığı diyabet hastası Sarah karakteri eleştirmenlerden olumlu notlar aldı ve de genç oyuncunun şöhrete dışarı giden yolu böylece açıldı.

Stewart, Panic Room ’un arkasında aynı bir gerilim filminde, Cold Creek Manor ’da rol aldı; ama filmin gişe başarısı tam bir hayal kırıklığı oldu. Genç oyuncunun 2004 yılında rol aldığı Speak ve 2005 yılında rol aldığı Zathura, kariyerinin ilk dönemlerindeki öteki başarılı filmleri oldu.

Kristen Stewart, Stephenie Meyer ’ın benzer adı taşıyan fazla satan romanından uyarlanan The Twilight Saga (Alacakaranlık Efsanesi) adlı film serisindeki Bella Swan karakteri ile dünya çapında üne kavuştu. Serinin ilk filmi olan ve 2008 yılında vizyona giren Twilight, 37 milyon dolarlık bütçesine rağmen 392 milyon dolarlık bir gişe geliri getirerek yılın en fazla izlenen filmlerinden birisi oldu. Filmde Stewart ’ın rol arkadaşları Robert Pattinson, Billy Burke ve Peter Facinelli ’ydi. Genç oyuncu Twilight filmi doğruca MTV Film Ödülleri, Teen Choice Awards, Screem Awards ve People ’s Choice Awards ödül törenlerinde toplam sekiz farklı dalda ödül kazandı.

Twilight Serisi ’nin ikinci filmi olan The Twilight Saga: New Moon, 2009 yılında vizyona girdi. Yönetmen koltuğunda Chris Weitz ’in oturduğu filmde başrolleri Kristen Stewart ve Robert Pattinson ’un yanı sıra ilk filmde ufak bir alt rolde yer alan Taylor Lautner paylaşıyordu. New Moon, 50 milyon dolarlık bir bütçeyle çekildi ve de 709 milyon dolarlık toplam gişe hasılatıyla ilk filmin az daha iki katı kadar başarı elde etmeyi başardı. New Moon, Stewart ’a arasında MTV Film Ödülleri ve BAFTA Ödülleri ’nin de bulunduğu böylece fazla ödül kazandırsa da Altın Ahududu ödüllerinde rol arkadaşı Robert Pattinson ile beraber en fena çift ödülünü almasını da engelleyemedi.

2009 MTV Video Müzik Ödüllerinde En İyi Kadın oyuncu seçilmiştir. Ayrıca film en iyi öpüşme (Best Kiss) dalında ödül kazanmıştır. Twilight 2009 Mtv Video Müzik Ödüllerine damgasını vurarak En İyi Film Ödülü dahil toplamda 5 ödül almıştır.

2010 yılında The Runaways ve Welcome to the Rileys ’de rol bölge Stewart, son olarak Twilight Serisi ’nin üçüncü filmi Eclipse ’de rol aldı. Eclipse, vizyona girdiği ilk günden azami birincil gün gişe hasılatı yapan sinema filmi ünvanını Transformers: Revenge of the Fallen ’dan almayı başardı; keza 4.416 sinema salonundan benzer anda gösterime girerek bu alanda da dünya rekorunu kırdı.

Kristen Mayıs 2011'den Mayıs 2012'ye kadar 34.5 milyon dolar kazanarak Forbes Dergi'sinin açıkladığı yılın en çok kazanan kadın oyuncuları listesinde zirveye yerleşti.

2012 yılında Stewart Alacakaranlık efsanesinin son filmi olan Akşam Karanlığı Efsanesi: Şafak Vakti Bölüm 2 de rol aldı. Bunun yanı sıra Pamuk Prenses masalının epik uyarlaması olan Pamuk Prenses ve Avcı da Pamuk Prenses olarak karşımıza meydana çıkan Stewart, baş rolü Charlize Theron ile paylaştı. Stewart ayrıca 2012 yılında Walter Salles'ın yönettiği On the Road ile Cannes Film Festivaline katıldı. Jack Kerouac'un yazdığı ve Beat Kuşağı akımının öncüsü olan Yolda adlı kitaptan uyarlanan filmde Kristen, Marylou adlı karakteri canlandırdı. Kristen, kitabı çocukken okuduğunu ve Marylou'yu o zamanlardan beri yeniden can vermek istediğini belirtti. Kristen başlangıçta 'Speak (Konuş Benimle)' filmini çekerken tanıştığı rol arkadaşı Michael Angarano ile üç sene süren bir ilişki yaşamıştır. Sevgilisi hakkında 'ciddi' olduğunu söyleyen Stewart, 2008 yılında çektiği filmi 'Twilight(Alacakaranlık)' çekimlerinde tanıştığı Robert Pattinson ile gündemden düşmeyen aşk dedikodularıyla uzun vakit mücadele etmiştir. 2008 yılında Michael'dan bölünmüş ve "Mesafeler yüzünden ayrıldık" demiştir. Çoğu defa medya tarafından Robert Pattinson ile yakalanan Stewart medyanın "Robert Pattinson yüzünden mi Michael'dan ayrıldınız?" sorularına dikkatsiz kalmıştır. Fakat çift nihayet 2012 tarihinde röportajlarında ilişkilerini dile getirerek ve son olarak Mayıs ayında katıldıkları Cannes Film Festivalin'de medya karşısına el ele çıkarak ilişkilerini resmi bir şekilde onaylamışlardır.

Robert Pattinson ile olan ilişkisini 2013 yılında bitiren Kristen Stewart, 2015 yılından beri asistanı Alicia Cargile ile birliktedir. Aralık 2016 ayından beri Stella Maxwell, Kristen Stewart ile aşk yaşıyor

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2016 - Personal Shopper (Maureen) (Sinema Filmi)
2016 - Certain Women (Beth Travis) (Sinema Filmi)
2016 - Café Society (Vonnie) (Sinema Filmi)
2016 - Billy Lynn's Long Halftime Walk (Kathryn Lynn) (Sinema Filmi)
2015 - Aşk Uğruna (Nia) (Sinema Filmi)
2015 - American Ultra (Phoebe) (Sinema Filmi)
2014 - Unutma Beni (Lydia Howland) (Sinema Filmi)
2014 - Sils Maria ve Perde (Valentine) (Sinema Filmi)
2014 - Camp X-Ray (Pvt. Amy Cole) (Sinema Filmi)
2013 - Akira (Kei) (Sinema Filmi)
2012 - Yolda (Marylou) (Sinema Filmi)
2012 - Pamuk Prenses ve Avcı (Snow White) (Sinema Filmi)
2012 - Akşam Karanlığı Efsanesi: Şafak Vakti Birim 2 (Bella Swan) (Sinema Filmi)
2011 - Akşam Karanlığı Efsanesi: Şafak Vakti Bölüm 1 (Bella Swan) (Sinema Filmi)
2010 - Yeni Başlangıçlar (Mallory) (Sinema Filmi)
2010 - The 82nd Annual Academy Awards (Kendisi (Spiker)) (TV Filmi)
2010 - Akşam Karanlığı Efsanesi: Tutulm... (Bella Swan) (Sinema Filmi)
2009 - Yaz Aşkı (Em) (Sinema Filmi)
2009 - Mark Beygir The Movies (Kendisi) (TV Dizisi) (Birim)
2009 - Akşam Karanlığı Efsanesi: Yeni Ay (Isabella Swan ) (Sinema Filmi)
2008 - What Just Happened? (Zoe) (Sinema Filmi)
2008 - Sarı Paçavra (Martine) (Sinema Filmi)
2008 - Atlayıcı (Sophie) (Sinema Filmi)
2008 - Alacakaranlık (Isabella Swan) (Sinema Filmi)
2007 - Up Close With Carrie Keagan (Kendisi) (TV Dizisi) (6 Bölüm)
2007 - Pasta Yiyenler (Georgia) (Sinema Filmi)
2007 - Into the Wild (Tracy Tatro) (Sinema Filmi)
2007 - Haberciler (Jess) (Sinema Filmi)
2007 - Aşk Diyarında (Lucy Hardwicke) (Sinema Filmi)
2005 - Zathura: Bir Uzay Macerası (Lisa) (Sinema Filmi)
2005 - Made in Hollywood (Kendisi)Tv Programı (4 Bölüm)
2005 - Fierce People (Maya) (Sinema Filmi)
2004 - Yakala Şu Kızı (Maddy) (Sinema Filmi)
2004 - Undertow (Lila) (Sinema Filmi)
2004 - Konuş Benimle (Melinda Sordino) (Sinema Filmi)
2003 - Kabus (Kristen Tilson ) (Sinema Filmi)
2002 - Panik Odası (Sarah Altman) (Sinema Filmi)
2001 - Mal Canın Yongası (Sam Jennings) (Sinema Filmi)
2000 - Çakmaktaşlar Rock Vegas (Sinema Filmi)


Etiketler:kristen stewart age,kristen stewart net worth,kristen stewart imdb,kristen stewart husband,kristen stewart movies
Kristen Stewart Kimdir Biyografisi Reviewed by My Turknet on 12/15/2017 Rating: 5
Tüm hakları saklıdır. Myturknet.com © 2014 - 2018
Destekleyen By Blogger, Tasarım by Myturknet

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Tema resimleri diane555 tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.