Kerem Kınık Kimdir Biyografisi

Kerem Kınık
Kerem Kınık
Kerem Kınık Biyografisi 4 Nisan 2016 tarihi itibari ile Türk Kızılayı Genel Başkanıdır... [post_ad]-->

Kerem Kınık Biyografisi

4 Nisan 2016 tarihi itibari ile Türk Kızılayı Genel Başkanıdır.

Kerem Kınık, 1970 yılında Malatya'nın Hekimhan ilçesinde doğmuştur. İstanbul'da Kanlıca, Bebek ve Paşabahçe ’de ilk ve orta öğrenimini tamamlayan Kınık, 1993'te İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu.

Kerem Kınık, 1995 yılına dek Amasya'da Sağlık Ocağı Sorumluluk Sahibi Hekimi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sıhhat Dairesi ’nde Müdür Yardımcısı olarak çalıştı. Ardındaki İstanbul 10. dönem İl Genel Meclisinde meclis üyesi ve afiyet komisyonu başkanı olarak tayin yaptı.

Avrupa Birliği Bölgeler Asamblesi Afiyet ve Sosyal Politikalar Komisyonunda İstanbul ’u temsilcilik etti. Dağıtılmış Sivil Toplum ve İnsani Destek Kuruluşlarında yöneticilik yaptı. İngiltere ’de Portsmouth Üniversitesinde Stratejik Data Teknolojileri Yönetimi eğitimi aldı.

Profesyonel meslek hayatında milli ve uluslararası teknoloji firmalarında Genel Müdürlük görevi yapan Kerem Kınık, Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi'nde Yıkım Tıbbı alanında da doktora çalışmaları yürütmektedir.

2013 yılında “Yeryüzü Doktorları Derneği” başkanlığına seçilmiştir. 14 Aralık 2015 tarihinde derneğin Mucizevi Genel Kurulu toplantısında yapılan seçimde görevini Dr. Yahyahan Güney ’e devretmiştir.

2015 yılında Türk Kızılayı Genel Başkan Yardımcılığına getirildi. 4 Nisan 2016 tarihinde Türk Kızılayı Klasik Genel Kurulu ’nda Genel Başkanlığa seçilmiştir.

İngilizce ve orta seviyede Arapça haberdar olan Kerem Kınık, Dr. Hatice Öztürk Kınık ile evlidir. Muhammed Furkan, Abdullah Harun ve Fatıma Zehra isimlerinde üç çocuğu vardır.


Etiketler:
Kerem Kınık Kimdir Biyografisi Reviewed by My Turknet on 12/19/2017 Rating: 5
Tüm hakları saklıdır. Myturknet.com © 2014 - 2018
Destekleyen By Blogger, Tasarım by Myturknet

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.