Kaya Çilingiroğlu Kimdir Biyografisi

Kaya Çilingiroğlu
Kaya Çilingiroğlu
Kaya Çilingiroğlu Biyografisi Kaya Çilingiroğlu, 1964 yılında İstanbul ’da doğdu... [post_ad]-->

Kaya Çilingiroğlu Biyografisi

Kaya Çilingiroğlu, 1964 yılında İstanbul ’da doğdu. Annesi Dr. Gülümser bayan, babası Prof. Dr.Hüseyin Kaya Çilingiroğlu ’nun tek çocuğudur. Çilingiroğlu ailesi Trabzon'un Sürmene ilçesinin, bugün bile otomobilin şiddet çıkabildiği, eski adıyle Zavli, şimdiki adıyle Muratlı köyünden.Yavuz Sultan Selim zamanında, ona çilingirlik yapan bir ailenin halkası olmaları nedeni ile “Çilingiroğlu” soyadı da oradan geliyormuş. Baba Hüseyin Kaya Çilingiroğlu İstanbul ’da tanınmış bir cerrah doktodur.
Baba Hüseyin Kaya Çilingiroğlu ve eşi Gülümser Bayan, 196n iki yıl sonradan staj için Almanya'ya gittiklerinde tek çocukları Kaya da burada 1964 de doğar. 2 yaşına gelene kadar Almanya ’da büyür. İstanbul ’a döndükten sonra Kaya Çilingiroğlu ’nun çocukluğu Sultanahmet ve Cağaloğlu'nda geçer. İlkokul üçüncü sınıfta okurken, babasının Şişli Bomonti'den ev alması ile muhit değiştirir. Lisesiye Saint Michel Lisesi'nde başlar, ikinci sınıftan daha sonra iki yıl da Yıldız Lisesi'nde okuyarak mezun olur. Beş dersten sınıfta kalmasına karşın, tıp fakültesini kazandığı için mezun edilir.

Tıp Fakültesi'nde okudu. Dördüncü sınıftan ayrıldı. Üniversiteyi bıraktığı 1985-86'dan sonraki dört-beş sene içinde balıkçılık, bar işletmeciliği yapar. 1990'da Osmanbey'de büro açtı sigortacılık, emlakcılık ve borsa işleri yaptı. “2019” adlı radyonun ortaklarından oldu. Benzer zaman da gsm bayiliğinin dışarıya bir reklam ajansının da ortağıdır.

Kaya Çilingiroğlu, Ayşem Saraçoğlu ile yaptığı fena giden ilk evliğini 1990 da bitirdikten daha sonra, ikinci evliliğini, atçı Hülya Avşar'la Ağustos 1997'de Paris'te yaptı. Bu evlilikten 15 0cak 1998 tarihinde Zehra adlı bir kızı oldu. Zehra ismi, Kaya Çilingiroğlu'nun babası Prof. Dr. Hüseyin Kaya Çilingiroğlu'nun annesinin isminden geliyor. Çift, 2005 yılında boşandı.

Türkiye'nin en sevdiği sanatçılardan biri olan Hülya Avşar'la yaptığı evlilikten dolayı, magazin basınının gündeminden hiç düşmediler.

Üçüncü evliliğini, Feraye Tanyolaç ile 19 Şubat 2009 tarihinde oğulları 2.5 yaşındayken yaptı. Bebeğe, dedesi Profesör Hüseyin Kaya Çilingiroğlu'nun ismi verildi.

Galatasaray kulübünün yüzme takımında 8 sene spor yaptı, yüzme ulusal takımının kaptanlığına kadar yükseldi, onlarca kez rekor kırdı. Beşiktaş taraftarıdır. Tenis, kayak, badminton ve squash oynar. İyi bir golf oyuncusu ve Klassis Golf Club üyesidir. Yüzme, racketball ve golf spor dallarında üçünde de Türkiye şampiyonluğu var.

Biriktirmeyi sevdiği için otomobilden kredi kartına, madeni paradan saate, kalemden şapkaya daha çoğu konuda koleksiyonu bulunmaktadır.

Kaya Çilingiroğlu, kendini tanıtırken şu ifadeleri kullanmıştır :

tirnak-sol.gifspacer.giftirnak-sag.gifFazla tanınan, sevecen ve doktorluğu yaklaşık olarak yalnızca yardımcı olmak için yapan, para için yapmayan bir doktorun oğlu olmam, gençlik yıllarımdaki asiliğim, lükse düşkünlüğüm sonradan Hülya ’yla -lakin o süre ancak Hülya ’nın popülerliğini düşünün- evlenmem, boşanmam fiilen çok fazla göz önünde olmama sebep oldu, playboy. Ve tabii oysa bütünüyle gösterildiği gibi biri değilim. Basketbola fazla meraklıyım ve anlarım. Michael Jordan ’ın 4,5 saatlik bir kaseti var, an be lahza anlatırım o kaseti sana. Film seyretmeye bayılırım. Baba filmini replikleriyle bilirim. Hayatımda defalarca Formula 1 uygulamak ve savaş uçağına binmek istedim. Hızdan çok hoşlanırım. Fazla arkadaşım vardır fakat dostluğa böylece inanmam. Verici bir insanım, çok kullanıldım bu yüzden. Lakin artık beni hiçbir şey şaşırtmıyor. Kabullenir oldum. Hayatımın en fena tarafı bu. Çok titizim. Takıntılıyım hatta. Anne tarafım feci. Annem 10 yıl öncesine değin yastığıyla yorganıyla seyahate çıkardı. Kimsenin bir şeyini giymem. Giydirmem. Giydirdiysem hediye ederim. Yemek ayırt etmem. Her şeyi yerim. Biyografi okumaya bayılırım. Hadiselere her zaman kötü tarafından bakarım. Fakat golf pozitif bakmayı öğretti. Dini inaçlarım çok yüksektir. Çapkın değilim. Benim yaptığımdan kat be kat fazlasını şoförüm yapıyor. Fakat kaçamak bir adam olmadığım için yüzüme gözümü bulaştırıyorum. Şarhoş olduğum, Ferrari ’yi Feraye anladığım gecenin çekimini hâlâ izlemedim. O görüntüyü vermemem lazımdı. Esmer ince uzun kadınlardan hoşlanırım. Latino kadınlarına meraklıyım. İlişkide seks fazla önemlidir. Seksten hoşlanmayan kadınla anlaşmam muhtemel yok.


Etiketler:
Kaya Çilingiroğlu Kimdir Biyografisi Reviewed by My Turknet on 12/16/2017 Rating: 5
Tüm hakları saklıdır. Myturknet.com © 2014 - 2018
Destekleyen By Blogger, Tasarım by Myturknet

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.