Son Yayınlar

recent

İkbal Gürpınar Kimdir Biyografisi

İkbal Gürpınar
İkbal Gürpınar
İkbal Gürpınar Biyografisi İkbal Gürpınar, 1969 yılında Kırıkkale ’de doğmuştur... [post_ad]-->

İkbal Gürpınar Biyografisi

İkbal Gürpınar, 1969 yılında Kırıkkale ’de doğmuştur. Ailesi Kırşehir ’in en varlıklı ailelerindendir. İkbal doğar doğmaz çocuğu olmayan bir akrabalarına vermişler. Ama onlar onu çok çirkin bulup geri göndermiş. Bir ablası vardır. Orta okulu Kırıkkale İmam Konuşmacı Lisesi ’nde okudu. Haberi olmadan, babasının akrabasının oğlu Osman ile nişanlanır ve nişanlandığı kişinin ailesine yakın olsun diye İzmir'e yatılı okula gönderilir.Bir sene daha sonra nişanlısı babasının yanına üçgenin taban olmayan kenarı etap üzerine attı diye İkbal ’den habersiz nişan bozulur.
Liseyi ise İzmir ’de Fatih Koleji ’nde yatılı okuyordu, lise ikinci sınıftayken 19 Mayıs tatilini fırsat kasıtlı olarak tatil için Kırıkkale ’ye geldiğinde 1986 yılında aile baskısı ile bu sefer annesinin bir akrabasının oğlu ile evlendirildi. Sonra liseyi Ankara ’da Çankaya lisesinde dıştan bitirdi. Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Meslek İdaresi Bölümü'nde 1 sene okuduktan daha sonra 1990 da girdiği Ankara Üniversitesi Irtibat Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü'nden 1994 yılında mezun oldu. Arkasından boşandı.

Üniversitenin ilk yılından itibaren çalışmaya başladı. Mektep içinde açılan sınavı kazanarak spikerliğe başladı. Çoğu organizasyonda gönüllü sunuculuk, belediye Hastanesi'nde gönüllü hemşirelik yaptı. bu arada Libya Kültür'deki kursa katılarak makrome eğitimi aldı. 1992 yılında Türkiye polis Radyosu'na spiker devir olarak işe başladı.

25 yaşında iken 1994 yılında TRT 1 ’de yayınlanan misafir etme- müzik programı "25.Saat" isimli programında görev aldı. Daha öncesinde bir boya firmasının Yedi Renk isimli televizyon projesinde ve Anadolu Üniversitesi'nde çekilen makarna programında ödev almıştı.

1995-1997 yılları aralarında çeşitli kozmetik firmalarında organizasyon yöneticiliği yapıp, binlerce kişiye motivasyon ve pazarlama teknikleri dersleri verdi. daha sonra bir kompresör firmasında çalıştı. Hemen ne alaka diyeceksiniz, kozmetikle kompresör kelimelerinin ilk 2 harfi uyuyor. ( Not : bu onun kendi benzetmesidir.)

Ardından Ortadoğu Amme İdaresi'nde ithalat ihracat elemanı sertifika programına katılıp bitirdi. Kısa bir zaman lokanta zincirleri kuran bir firmada Halkla İlişkiler ve Francihising müdürlüğü yaptı. Bir dönem Ankara ’da lokanta açtı, 400 bin dolar zarar etti kapattı.

1997 yılında yine televizyon sunuculuğuna dönerek Trt Gap'ta çeşitli programlar sundu. 1998-2000 yılları arasında hem Trt'de çalışıp, hem de Özel Yaşam Hastanesi'nde halkla ilişkiler müdireliği yaptı.

2001 Yılında Samanyolu televizyonunda çalışmaya başlayıp Yüzük Taşı, Sevinç Yolu ve arkasında Kimse Yok Mu isimli programlarını sundu. Benzer tarihlerde de eş zamanlı olarak TRT'de Gün Başlıyor programını sundu.

2006 yılında Kanal D'de "İkbal'le Yaşama Dair" adlı programı sundu.

İkbal Gürpınar, "İkbal'den Masallar" diye bir masal kitabı ile yaşadıklarını, intiba ve deneyimlerini 4 kitapta topladı ve 3 de şiir albümü yaptı.

2010 yılında umreye dışarı giden İkbal Gürpınar, tesettüre girdi.

İkbal Gürpınar, 2014 yılı Aralık ayında Ak Parti'den siyasete girdi. Ak Parti Sarıyer İlçe Teşkilatı'nda yönetim kurulu üyesi olan Gürpınar, bununla birlikte Ak Parti istanbul'da da delegelik yapıyor.

Evlilikleri :
1.eşi: İkbal Gürpınar, 1986 yılında 17 yaşında iken inşaat mühendisi zengin bir akrabasıyla evlendirildi. 1987 yılında Alper adında oğlu oldu. Dıştan liseyi bitirdi, Üniversiteden mezun olduğu gün, özgürlüğünü ilan etti, Ailesinin aleyhinde çıkmasına karşın, evliliğine son noktayı koydu. 11 sene sonra 1997 yılında boşandı.
2.eşi: Cihaz mühendisi Burhan Karagözlü ile 1 Ekim 2004 tarihinde evlendi. İkinci evliliği beş sene sürdü. 2 Temmuz 2009 tarihinde boşandı. Efe (d.2007) adında bir oğlu olmuştur. Melih Gökçek ’in kıydığı nikah ’ın şahitliğini Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yapmıştı.
3.eşi: İkbal Gürpınar, 4 Ekim 2011 tarihinde tasavvuf müziği sanatçısı Emre Ermiş ile evlenmiştir. Ağustos 2015 ayında eşine boşanma davası açmıştır.

Albümleri :
Sen gittin gideli

Kitapları :
İkbal'den Masallar
İkbal Gürpınar ’la Ramazan sofrası
Yemek Tarifleri; Türk ve Dünya Mutfağı
Aşkın Bir Yüzü; Erkek ve Bayan Gözüyle
Benim Hâlâ Umudum Var
İkbal'le Ufak Mutluluklar; Gün Doğdu
İkbal Gürpınar'dan Yemek Yemek Tarifleri
İkbal'le Minik Mutluluklar
İçimden Geldiği Gibi
Günaydın Gece

İkbal Gürpınar ’ın Hazırlayıp Sunduğu Programlar:
TRT GAP'ta Kadınlar Yarışıyor
TRT1'de Politika Kulvarı
TRT'de 25.saat
TRT GAP'ta Bu Sabahleyin
TRT1'de Nane Limon Kabuğu
TGRT'de Ramazan programları
TGRT'de Vekiller Yarışıyor
STV'de Yüzük Taşı
KANAL7'de Ufak Mutluluklar
KANAL7'de İkballe Hayatı Paylaşmak
KANAL7'de İkbal'le Diyar Diyar
KANAL7'de Kimse Yok Mu?
KANAL7'de Hayatın İçinden
Kanal D'de "İkbal'le Yaşama Dair"
TRT'de Gün Başlıyor


Etiketler:
İkbal Gürpınar Kimdir Biyografisi Reviewed by My Turknet on 12/17/2017 Rating: 5
Tüm hakları saklıdır. Myturknet.com © 2014 - 2018
Destekleyen By Blogger, Tasarım by Myturknet

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.